Nasz Patron

30 sierpnia 2001 roku w Jabłonce oddano do użytku nowy budynek szkoły. Poświęcenia dokonał Arcybiskup Przemyski Józef Michalik.

Szkole nadano imię Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Gminy Dynia. Akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dynia Wręczył Papieżowi Wójt Gminy Jerzy F. Adamski podczas audiencji u Ojca Świętego. Akt ten został zatwierdzony Uchwałą Rady Gminy z dn. 12.08.1999r. „ Rada Gminy nadaje Jego świątobliwości janowi Pawłowi II tytuł honorowego Obywatela gminy Dynia za szczególne zasługi dla kościoła Powszechnego, a przede wszystkim za nieustanną troskę o teraźniejszą i pomyślną przyszłość Naszej Ojczyzny”

16 października 2001r. – w Dniu Patrona Szkoły – ks. Marian Marchut poświęcił płaskorzeźbę Jana Pawła II, która znajduje się w holu szkolnym.

Bardzo ważnym wydarzenie w życiu szkoły było odsłonięcie i poświęcenie pomnika Jana Pawła II. Głównym inicjatorem budowy pomnika byli Pan Jerzy F. Adamski –Wójt Gminy Dynia oraz Pani Alina Maślak – dyrektor szkoły. Autorem rzeźby jest artysta – rzeźbiarz Andrzej Samborski – Zajdel. Pomnik przy szkole stanął 16 października 2004r. Poświęcenia dokonał biskup Adam Szal.

Apostolskiego błogosławieństwa Gronu Pedagogicznemu, Unczniom i Rodzicom naszej szkoły udzielił sam Jana Paweł II

Od 2 kwietnia 2005r. – od śmierci Jana Pawła II- pomnik jest miejscem comiesięcznych spotkań wszystkich mieszkańców Jabłonki i okolicznych miejscowości. Drugiego dnia każdego miesiąca uczniowie wraz z nauczycielami gromadzą się o godz. 1200 przed pomnikiem na „Anioł Pański”. Natomiast wieczorem w tym samym dniu odbywa się nabożeństwo poświęcone Janowi Pawłowi II, po czym procesyjnie wszyscy udają się pod pomnik.

.

„Człowiek powołany jest do życia w prawdzie i miłości”

Jan Paweł II

16 października obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji przyznawane są Medala Przyjaciół Szkoły