• Z ŚWIĄTECZNYMI ŻYCZENIAMI U LUDZI STARSZYCH I SAMOTNYCH

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań, życzeń i wspólnego świętowania. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Caritas postanowili zadbać o ludzi samotnych i starszych.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali świąteczne upominki - pisanki oraz kartki z życzeniami dla seniorów. Tuż przed świętami dziewczynki i chłopcy z kl. V- VIII zapukali do domów 9 osób z Wydrnej i 32 z Jabłonki i przekazali życzenia od całej społeczności szkolnej. Podczas spotkania na twarzach osób starszych i samotnych można było zauważyć łzy wzruszenia, ale również ogromnej radości.

• Dzień kolorowej skarpetki

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest pierwszego dnia wiosny – 21 marca. Świętujemy go od 2005 roku, dzięki inicjatywie Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu.

• Rekrutacja 2024/2025

Rekrutacja 2024/2025- lista przyjętych dzieci