• Konkursy

• Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że prace na konkurs dla dzieci rolników na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym można nadsyłać do 31 sierpnia 2020 roku.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 5, max. kilkanaście wersów), promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Pracę Konkursową podpisaną imieniem i nazwiskiem uczestnika Konkursu oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do dnia 31.08.2020 r. do godz. 24:00 na e-maila: rymowanka(at)krus.gov.pl. W temacie należy wpisać: Konkurs na rymowankę – Imię i nazwisko dziecka.

Rymowankę do udziału w Konkursie zgłasza rodzic/opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

20 laureatów z największą liczbą punktów zostanie uhonorowanych nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 300 zł.

Zapraszamy również uczestników do zapoznania się z materiałami prewencyjnymi opracowanymi dla dzieci, znajdującymi się pod linkiem: https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/zaproszenie-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-terenow-wiejskich-do-zapoznania-sie-z-materialami-edukacyj/

Szczegółowe informacje zawiera Regulamin Konkursu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Biurem Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp(at)krus.gov.pl

KRUS PT w Brzozowie zwraca się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń informacji dotyczącej ogłoszonego na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

Konkursu dla dzieci rolników na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym.

Szanowni Państwo,

Portal www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza na II odsłonę konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii". Skierowany jest dla osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Start konkursu już w piątek 26 czerwca, będzie on trwał aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 90 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Znajdą się w nich m.in.: konsola do gier Xbox One X, hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, książki, sprzęt wakacyjny, gry video i wiele, wiele innych. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest cakowicie bezpłatny. Przyłączcie się do zabawy i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Konkurs będzie się składał z 5 dwutygodniowych etapów + Wielki Finał, który wyłoni Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Uczestnicy rywalizować będą w pięciu grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli. Im więcej dyktand uczestnik rozwiąże poprawnie, tym więcej punktów otrzyma, co wpłynie na wyższą pozycję w rankingu. Serdecznie zapraszamy również do częstego śledzenia facebook.com/dyktandapl/, gdzie przeprowadzimy dodatkowy konkurs niespodziankę.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://dyktanda.pl/mistrz_ortografii_i.html . Nagrody trafią co najmniej 90 uczestników konkursu "Wakacyjny Mistrza Ortografii". 75 nagród zostanie przyznanych podczas rozgrywek w etapach, a 15 w Wielkim Finale. Cały czas zgłaszają się do nas kolejni sponsorzy, dlatego nie wykluczamy powiększenia liczby nagród.

Pragniemy zaprosić Państwa wraz z podległymi placówkami, do korzystania z naszego serwisu do rozwiązywania dyktand on-line dyktanda.pl

Zachęcamy do podzielenia się tą wiadomością na Państwa:

- stronie internetowej; poprzez dodanie na Waszej stronie internetowej informacji o naszym konkursie w formie kilku zdań z linkiem (www.dyktanda.pl) lub baneru z naszym linkiem (kilka różnych rozmiarów można pobrać z naszego dysku google https://drive.google.com/drive/folders/19a_GPyxryb8oTFOdFK29uP7S9XgVWIgV?usp=sharing)

- profilu facebook - poprzez udostępnianie naszych postów (facebook.com/dyktandapl/)

W w razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt.

Do zobaczenia na Dyktanda.pl
          Grzegorz Wach & Sebastian Pawełczyk