Zapraszamy do udziału w II Gminnym Konkursie Poetyckim organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Królowej Jadwigi w Dydni. .
W załączniku regulamin.
Zapraszamy do udziału w II Gminnym Konkursie Poetyckim organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Królowej Jadwigi w Dydni. .
W załączniku regulamin.
Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni
Serdecznie zaprasza do udziału w konkursie SZOPEK i STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH.
Informujemy że w okresie świątecznym odbędzie akcja charytatywna na rzecz jednej z mieszkanek naszej gminy. Wszyscy chętni mogą przekazać swoje prace na kiermasz z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie.
Z okazji Święta Niepodległości po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii „Mazurka Dąbrowskiego” w szkole odśpiewały przedszkolaki. Zachęcamy pozostałych uczniów do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.
Dzisiaj 11 listopada 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonce w muzycznej interpretacji przywrócili pamięć tym wydarzeniom.
Zespół wykonał pieśń „Piechota” w składzie: Martyna Sokołowska- śpiew, Wiktoria Pajęcka- śpiew, Filip Sokołowski -keyboard, Aleksandra Kondracka –skrzypce (absolwentka) i Wiktoria Adamska –skrzypce (gościnnie). Realizacja dźwięku, utwór zaaranżował i zespół przygotował Wojciech Zajdel.
11 listopada
Narodowe Święto Niepodległości hucznie choć zdalnie
Biuro Programu „Niepodległa” oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Szczegóły znajdziecie tutaj:
https://www.gov.pl/web/kultura/narodowe-swieto-niepodleglosci-hucznie-choc-zdalnie
Do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla klas IV-VIII. Uczniowie klas I-III od 9 listopada br. przechodzą na naukę zdalną.
Nauka i opieka dla dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych pozostaje bez zmian.
Szczegółowe informacje:
https://www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec
W ramach akcji SZKOŁA PAMIĘTA harcerze z naszej szkoły pod opieką Pani Anny Piegdoń uporządkowali zapomniane groby na cmentarzu w Jabłonce.
To nasza druga -Akcja Ministerstwa Edukacji narodowej „ Szkoła pamięta”….I my pamiętamy: 30 listopada druhny i druhowie (Patrycja, Julia, Zuzia, Karolina, Gabrysia, Wiktoria, Renatka, Łukasz, Bartek, Sławek) zebrali się na cmentarzu, by w szczególny sposób upamiętnić tych, których nie ma już wśród nas. Wspólnymi siłami uprzątnęliśmy 10 bezimiennych i opuszczonych grobów, zapaliliśmy znicze i zmówiliśmy modlitwę.
Kategoria: najmłodsi
I miejsce
Oliwia Kot, kl. 0”
Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
II miejsce
Jan Kulon, kl.„0”
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce
III miejsce
Albert Paraniak, kl.„0”
Szkoła Podstawowa w Niewistce
i
Małgorzata Krzysik, kl.„0”
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce
Kategoria: klasy 1 – 4
I miejsce
Maxim Paraniak, kl.3
Szkoła Podstawowa w Niewistce
II miejsce
Małgorzata Krupińska, kl.3
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce
III miejsce
Nikola Pałys, kl. 1
Szkoła Podstawowa w Niewistce
Wyróżnienia
Jakub Syndyka, kl.1
Szkoła Podstawowa w Obarzymie
Kacper Górniak, kl.1
Szkoła Podstawowa w Obarzymie
Kacper Leśniak, kl.4
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce
Kategoria: klasy 5 – 8
I miejsce
Oliwia Hocyk, kl.6
Szkoła Podstawowa im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w Końskiem
II miejsce
Wiktoria Batruch, kl.6
Szkoła Podstawowa im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w Końskiem
Wyróżnienia
Wiktoria Pajęcka, kl.7
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce
Łukasz Owsiany, kl.7
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce
Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałe prace. Dyplomy oraz nagrody przekażemy do poszczególnych szkół.
02 października 2020 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i nadrobienie ,,tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W ramach przygotowań do tej uroczystości D. Szajnowska na schodach prowadzących na piętro szkoły przykleiła naklejki z tabliczką mnożenia, aby dzieci każdego dnia, idąc do swoich klas, mogły utrwalać sobie tę jakże ważną umiejętność.
Patrol egzaminacyjny - Dominik Sobolak i Dorota Szajnowska- sprawdzał znajomość ,,tabliczkowej wiedzy” wśród uczniów klas IV-VIII. Każdy z uczestników musiał w czasie dwóch minut podać jak najwięcej poprawnych odpowiedzi do zadań umieszczonych na losach – Kartach Grabowskiego. Uczeń, który osiągnął najlepszy wynik w danej klasie otrzymał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zostali nimi: Lena Bury (kl. IV), Konrad Czerkies (kl. V), Dominik Sobolak (kl.VI), Wiktoria Pajęcka (kl. VII) i Anna Szajnowska (kl. VIII).
Zwycięzcom gratulujemy!
16 października 2020r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce będzie kolejny raz przeżywać Dzień Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczną się Mszą św., którą zaplanowaliśmy na godz.9.00. W miarę możliwości zapraszam do kościoła.
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dalszą część świętować będziemy tylko w gronie uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
W tym ważnym dla nas dniu nie zapominamy o Przyjaciołach naszej szkoły. Serdecznie pozdrawiamy i mamy nadzieję, że następne uroczystości przeżyjemy wspólnie.
Patron naszej szkoły, Ten, który „nieba dosięgał za życia”, miał swój sekret świętości, miał swą tajemnicę modlitw wysłuchiwanych, próśb spełnionych, ofiar przyjętych. Jaki to sekret, jaka tajemnica? Odpowiedź jest prosta, a zarazem dla wielu trudna do przyjęcia.
Św. Jan Paweł II to Jan Paweł II Maryjny.
Wystarczy wsłuchać się w słowa wypowiadane przez św. Jana Pawła II. Coś w nich jest, coś więcej niż zdania pełne piękna, mądrości i doskonałej teologii. Wypowiadał je człowiek, który wiedział więcej niż my, który nosił w sercu jakieś niezwykłe doświadczenie.
Życzymy czasu na wsłuchiwanie się w słowa św. Jana Pawła II i czerpania jak najwięcej z Jego nauk.
Zuzanna Dmitrzak
Dyrektor Szkoły
Każdego dnia odkręcamy i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to co trzymamy w ręku może być dla kogoś krokiem do lepszego świata. Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
W sobotę 2 października 2020r. przy naszej szkole ustawione zostało piękne czerwone serce na plastikowe nakrętki.
Fundatorami są Państwo Ewa i Krzysztof Dmitrzakowie, Beata i Bogdan Sokołowscy, Aneta i Piotr Dmitrzakowie. W pracę zaangażowała się też OSP z Jabłonki oraz uczniowie Gabriel Dmitrzak i Julka Dmitrzak.
Wszystkim, w imieniu całej społeczności szkolnej, z całego serca dziękujemy!
Równocześnie apelujemy do wszystkich mieszkańców Jabłonki o zbieranie różnego typu nakrętek, zakrętek, kapsli, korków, wieczek i pokrywek.
Nie wyrzucaj nakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami! Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
w Jabłonce
ogłasza gminny konkurs plastyczny pod hasłem:
„Święty Jan Paweł II – papież dzieci i młodzieży”
Tysiące reporterów w czasie stu czterech Jego zagranicznych pielgrzymek, setki milionów fotografii, a wśród nich te najwdzięczniejsze – z dziećmi ze wszystkich kontynentów – od Meksyku po Nową Zelandię. Możemy dotrzeć jedynie do ich maleńkiej części, ale może to dobrze, bo czynimy wtedy miejsce dla naszej wyobraźni.
Zachęcamy Was do przedstawienia własnego wymarzonego spotkania ze świętym Janem Pawłem II w formie rysunku, obrazu albo plakatu…
Żadna nie nazbyt pewna ołówkowa linia, żaden niewystarczająco zdecydowany znak pędzla nie jest błędem, nie psuje efektu końcowego, ale ożywia i wzbogaca najwspanialsze nawet dzieło, bo jest zapisem toku pracy artysty, jego zmagania się z tym, co przed rozpoczęciem pracy wydawało mu się niewyrażalne. Wiedzieli to wszyscy wielcy malarze, od pradawnych i anonimowych z jaskini Lascaux i Altamiry aż do Leonarda, Rembrandta i Beksińskiego. Świat stworzony na kartce papieru przez dziecko jest bezcenny, bo bardzo różni się od tego widzianego przez dorosłych. Nie bójcie się więc zmagań z materią dwuwymiarowości białej, niewielkiej powierzchni, gdy na wyciagnięcie kredki lub pędzla czeka radość stworzenia arcydzieła.
Regulamin konkursu
1. Organizator.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce
36-204 Dydnia
Jabłonka 19
e-mail: spjablonka@poczta.onet.pl
telefon: 013 430 34 12
2. Cele.
a. zainteresowanie dzieci życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II,
b. pielęgnowanie pamięci o papieżu-Polaku,
c. rozwijanie wyobraźni i wrażliwości twórczej poprzez różnorodne formy ekspresji plastycznej,
d. wyszukiwanie i promocja talentów dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie,
e. integracja szkół w Gminie Dydnia,
f. popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.
3. Uczestnicy.
a. Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Dydnia,
b. uczestnicy – autorzy prac plastycznych – ubiegać się będą o laury w trzech kategoriach wiekowych:
- pierwsza – najmłodsi (klasa „0”),
- druga – uczniowie klas I – IV,
- trzecia – uczniowie klas V – VIII,
c. nagrody zostaną przyznane odrębnie dla każdej grupy wiekowej.
4. Format prac.
a. grupa (wiekowa) pierwsza – format A4 (210x297 mm),
b. grupa (wiekowa) druga i trzecia – format A3 (297 x 420 mm), także format A4.
5. Techniki wykonania prac.
Rysunek – ołówkiem, kredkami, pastelami suchymi i olejnymi.
Techniki malarskie – tempera, akwarela, olej, akryl.
Techniki mieszane – wyklejanki, kolaż (fotokolaż, kolaż-laminat, frontaż), relief, ryt klockowy, monotypia, kolagraf i inne.
Komisja konkursowa nie chce w żaden sposób ograniczać inwencji twórczej młodych artystów, prosi jedynie, aby prace nadesłane na konkurs były wystarczająco trwałe i nie uległy zniszczeniu w czasie transportu, czyli przed ich oceną.
6. Czas trwania konkursu.
Konkurs trwa od chwili jego ogłoszenia do dnia 12 października 2020 r. W tym dniu upływa termin składania prac konkursowych.
Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Jabłonce w dniu 16 października 2020 roku.
7. Kryteria oceny prac konkursowych.
a. zgodność z tematem konkursu,
b. oryginalność spojrzenia autora na temat,
c. walory artystyczne,
d. samodzielność wykonania pracy – prace zbiorowe nie będą oceniane przez Komisję.
6. Za zgodą uczestnika konkursu praca przekazana zostanie do Centrum Kultury Jana Pawła II przy SP w Jabłonce.
8. Sygnatura prac.
Każda praca powinna posiadać (np. na odwrocie) czytelną informację wg wzoru:
a. imię i nazwisko uczestnika,
b. imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna,
c. adres i telefon szkoły uczestnika.
Prace płasko zapakowane (niezrolowane) prosimy przesłać lub w inny sposób dostarczyć do Szkoły Podstawowej w Jabłonce – do dnia 12 października 2020 r.
9. Komisja konkursowa.
a. o wyłonieniu zwycięzców zdecyduje powołana przez organizatora Komisja konkursowa,
b. decyzja Komisji jest ostateczna,
c. o wynikach konkursu zostaną powiadomione telefonicznie te placówki szkolne, z których zostaną wyłonieni laureaci,
d. uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom nastąpi w dniu 16 października 2020 r. w Centrum Kultury przy Szkole Podstawowej w Jabłonce.
10. Inne warunki konkursu.
a. udział w konkursie oznacza udzielenie organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy,
b. wszystkie prace nadesłane na konkurs wezmą udział w wystawie pokonkursowej,
c. prace nagrodzone będą wystawione w Centrum Kultury w Szkole Podstawowej w Jabłonce.
d. udział w konkursie jest równoznaczny z Akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatorów w celach organizacyjnych i promocyjnych Konkursu zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.).
1 września 2020 r. zapraszam uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego.
O godz. 8.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza Św.
Do szkoły zapraszam na godz. 9.00 na spotkanie z wychowawcami.
Z uwagi na zagrożenie epidemiczne informuję Rodziców, że do budynku szkoły wchodzą wyłącznie uczniowie (z wyjątkiem dzieci oddziału przedszkolnego).
Uruchamia się trzy wejścia do szkoły, przy których będą czekać na Was wychowawcy:
a) Wejście 1 dla klas I – III,
b) Wejście 2 dla oddziału przedszkolnego
c) Wejście 3 dla klas IV – VIII.
Wszystkie wejścia znajdują się od strony parkingu i są oznakowane.
UWAGA! Rodzice z dziećmi z oddziału przedszkolnego wyjątkowo 1 września wchodzą do szkoły bezpośrednio na salę gimnastyczną - wejściem od strony pomnika św. Jana Pawła II - gdzie odbędzie się ich spotkanie z wychowawcą.
WAŻNE!!!
Proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami GIS, MZ i MEN, tj.: przed wejściem do budynku zdezynfekowanie rąk, zachowanie właściwego dystansu społecznego, unikanie zbiorowisk, stosowanie się do zaleceń wszystkich pracowników szkoły.
Na terenie szkoły obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Maseczki/przyłbice można będzie zdjąć w klasie.
Poniżej zamieszczone są procedury bezpieczeństwa, obowiązujące w szkole od 1 września 2020r. Zobowiązuję wszystkich do zapoznania się z nimi.
Dyrektor szkoły – Zuzanna Dmitrzak
Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce od 1 września 2020r.
§ 1
Ogólne zasady organizacji pracy
a) Wejście 1 dla klas I – III,
b) Wejście 2 dla oddziału przedszkolnego,
c) Wejście 3 dla klas IV – VIII.
Uczniowie klas I – VIII wchodzą do szkoły bez rodziców. Dzieci z oddziału przedszkolnego mogą wejść z 1 rodzicem wg ustalonego harmonogramu. Drzwi wejściowe po rozpoczęciu lekcji będą zamknięte.
§ 2
Organizacja i funkcjonowanie oddziału przedszkolnego i klas szkolnych
§ 3
Wybór formy kształcenia
a) Wariant B – mieszana forma kształcenia (hybrydowa) - dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne).
b) Wariant C – kształcenie zdalne - dyrektor szkoły, placówki podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej).
c) Minister Edukacji Narodowej nadal zachowuje uprawnienie do ograniczenia zajęć w szkołach na terenie kraju.
§4
Nauczyciele
§ 5
Rodzice
§6
Pracownicy szkoły
§ 7
Przyprowadzanie i odbieranie dziecka ze szkoły, oddziału przedszkolnego
§ 8
Zasady korzystania z sali gimnastycznej, placu zabaw i boiska szkolnego
§ 9
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
§10
Zasady bezpiecznego przyjęcia i spożywania posiłku
§ 11
Kontakt z osobami trzecimi
§ 12
Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka
§ 13
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły
§ 14
Postępowanie w przypadku potwierdzenia zakażenia u ucznia lub pracownika
1.Jeżeli objawy wskazują na możliwość zarażenia SARS-CoV-2 (infekcja górnych dróg oddechowych, wysoka gorączka, kaszel), należy o tym fakcie poinformować najbliższą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i postępować według jej dalszych zaleceń.
2. Jeśli wynik testu dziecka będzie pozytywny, będzie wszczynane dochodzenie epidemiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób potencjalnie narażonych.
3.Dyrektor szkoły powinien stosować się do zaleceń inspektora sanitarnego.
4. Osoby z bliskiego kontaktu mogą zostać skierowane na kwarantannę, a inne osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu lub kontakt krótkotrwały, mogą być poddane nadzorowi epidemiologicznemu i mogą nadal funkcjonować, np. uczyć się, przebywać w szkole. Osoby te jednak powinny stale monitorować stan swojego zdrowia, np. poprzez pomiar temperatury ciała.
§15
Postanowienia końcowe
Załącznik nr 1
Deklaracja rodziców
Zgodnie z art. 68 ust. 1 pkt 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 910), w zw. z art. 8a ust. 5 pkt 2 Ustawy z dnia 14 marca 1985 r.
o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.), oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego
przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U. UE.L. z 2016 r. Nr 119 poz. 1)
Ja niżej podpisana/podpisany oświadczam, że (proszę zaznaczyć kółko):
………………………………………………………………………………..…………….
(czytelny podpis matki/ojca)
Telewizja Polska S.A. przygotowała specjalny spot informacyjny „#BezpiecznyPowrótDoSzkoły”. W materiale w przystępny sposób zostały przybliżone najważniejsze zasady bezpieczeństwa związane z powrotem do stacjonarnej nauki w szkołach od 1 września. Spot to efekt współpracy Telewizji Polskiej z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym. Zapraszamy do obejrzenia.
Spot można obejrzeć na stronie https://www.tvp.info/49514991/bezpieczny-powrot-do-szkoly-najwazniejsze-zasady-w-nowym-spocie-tvp-wideo.
Powered by aSc EduPage