• Autoewaluacja

• Publiczna prezentacja osiągnięć SzPZ

Publiczna prezentacja osiągnięć szkoły i wyników autoewaluacji  działań szkoły w zakresie pięciu standardów odbyła się 21 maja 2015r. w sali gimnastycznej SP im Jana Pawła II w Jabłonce.

Uczestniczyli w niej:

• członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektor, pracownicy szkoły, nie będący nauczycielami

• osoby spoza społeczności szkolnej:

Wójt Gminy Dydnia - Jerzy F. Adamski,

ksiądz proboszcz parafii w Jabłonce - Bogusław Zajdel,

starszy kapitan Jacek Kędra – przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie,

leśniczy Janusz Łuc – przedstawiciel Nadleśnictwa w Brzozowie,

starszy inspektor Ewa Anioł-Potoczna – SANEPID Brzozów,

Magdalena Mazur-Frydryk - PBS oddział Dydnia

Ewelina Dobosz – pielęgniarka, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Niebocku,

Myćka Stanisław, Eugeniusz Sokołowski - Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonce

Radni Gminy Dydnia - Kulon Robert, Pajęcki Andrzej,

Ryszard Wojtoń – program „Szklanka Mleka”,

Anna Skrabalak - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłonce,

Zofia Kozłowska – Prezes Akcji Katolickiej przy parafii w Jabłonce,

Teresa Szelest- kierownik GOPS w Dydni,

Krystyna Węgłowska - gminny koordynator kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Dydnia:

Elżbieta Przystasz – dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Dydni,

Teresa Mazur – Dyrektor SP w Grabówce,

Bożena Chorążak - Dyrektor Zespołu Szkół w Niebocku,

Dorota Bluj – Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Dydni,

Zofia Haduch - Dyrektor Zespołu Szkół w Końskiem,

Teodora Głuszak – szkolny koordynator SzPZ z Zespołu Szkół w Dydni,

Nauczyciele emeryci, którzy współtworzyli naszą SzPZ - Józefa Irzyk, Maria Indyk, Barbarę Tomkiewicz,

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I st. w Dydni

Piękną i przez tyle wieków aktualną fraszką Jana Kochanowskiego „Na zdrowie” przywitała Gości Przewodnicząca SU Amelia Kułak a nasi najmłodsi uczniowie zaśpiewali „Owocowy blues”.

Rozpoczynając uroczystą prezentację dyrektor szkoły pani Zuzanna Dmitrzak przedstawiła historię tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie w naszej placówce. Szkoła postawiła 10 lat temu na promocję zdrowia. Organizacją i wdrożeniem programu Szkoły Promującej Zdrowie zajęła się pani Ewa Cioban, przyjmując obowiązki koordynatora ds. promocji zdrowia. Dzięki pracy całej społeczności szkolnej w 2007r. szkoła została przyjęta do Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w województwie podkarpackim – Rejon Krośnieński. W 2010r. uzyskała Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie w województwie podkarpackim.

Prezentacja składała się z dwóch części:

W I części dyrektor szkoły przedstawiła najważniejsze działania jakie podjęto w szkole w ostatnich trzech latach w ramach realizacji programu SzPZ i zmiany, jakie dokonały się w ich wyniku, szczególnie podkreślając nasze mocne strony i to co nas wyróżnia jako szkołę promująca zdrowie. Graficzna prezentacja multimedialna poparta była zdjęciami z realizacji programów, projektów i imprez środowiskowych.

W części II zaprezentowała wyniki autoewaluacji działań szkoły w zakresie pięciu standardów SzPZ. Podczas prezentacji przedstawiła mocne strony szkoły, wskazała problemy wymagające rozwiązania i sposób w jaki szkoła wykorzysta je do dalszej pracy.

Kolejnym punktem spotkania były wystąpienia zaproszonych gości, podczas których padało wiele ciepłych słów na temat pracy szkoły w zakresie krzewienia oświaty zdrowotnej , współpracy z samorządem gminnym , środowiskiem lokalnym oraz instytucjami wspierającymi realizację naszych działań .

W dalszej części uroczystości zebrani wysłuchali koncertu uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Dydni.

Na zakończenie spotkania dzieci poczęstowały wszystkich zdrowymi jabłkami i jogurtami. A później było zdrowo , wesoło sportowo i rodzinne - Rada Rodziców i Akcja Katolicka przygotowały dla wszystkich zdrowy poczęstunek i zaprosili na festyn rodzinny.

NASZE DZIAŁANIA  dzialania-_Jab___eonka.pptx

PREZENTACJA KOŃCOWA  prezentacja_ko___acowa-Jab___eonka.pptx