• Pomoc dla obywateli Ukrainy

•               Od 28 lutego do 5 marca Szkolne Koło Caritas w naszej szkole włącza się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy.

ZBIERAMY:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąkę, kaszę, ryż, herbatę, kawę, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

Wszystkie rzeczy prosimy zostawiać w kartonach przy stołówce szkolnej.

• Zabawa karnawałowa

• Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Dawniej karnawał w Polsce był świętowany o wiele bardziej hucznie niż dziś. Czas ten upływał na wielkich ucztach, maskaradach i licznych zabawach. Kulig był jedną z najpopularniejszych zabaw karnawałowych w dawnej Polsce. Aktualnie ten cudowny okres przepełniony jest zabawami tanecznymi.

31 stycznia dzieci z "zerówki" oraz uczniowie klas 1-3 również bawili się przy dźwiękach muzyki. Na sali tańczyła księżniczka z diabełkiem, Zorro z motylkiem i nie tylko. Nie zabrakło zabawy z miotłą i zumby dla dzieci, a także malowania twarzy. Nie jedna osoba wyszła z naszej zabawy karnawałowej z uśmiechniętą twarzą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Sukces na VII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej

• W niedzielę, 30 stycznia 2022 r. w Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej odbył się finał VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Całość Festiwalu można było śledzić na żywo poprzez kanał na YouTube (link na końcu artykułu). Ogłoszenie werdyktu jury poprzedziła Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala, a bezpośrednio po mszy można było wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu małżeńskiego duetu Magdy Anioł i Adama Szewczyka. Po ogłoszeniu wyników dla słuchaczy zgromadzonych w Bazylice i dla widzów kanału YouTube zaśpiewało 9 laureatów Festiwalu.

Jury przesłuchujące i oceniające nagrania uczestników VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej w ramach II etapu – odbywającego się on-line w dniu 25.01.2022 r. w Centrum Kulturalnymw Przemyślu w składzie:

Dominika Osypanko – muzykolog (Centrum Kulturalne w Przemyślu)Henryk Rudawski – muzyk (Podkarpackie Stowarzyszenie GOSPEL w Przemyślu)Adam Mikosiak – Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej

po wysłuchaniu 83 zakwalifikowanych do II etapu prezentacji muzycznych, postanowiło przyznać II miejsce

w KATEGORI SOLIŚCI 9-11 LAT (wykonawcy amatorzy) wraz z nagrodą rzeczową ufundowaną przez Urząd Miasta Przemyśla i Starostwo Powiatowe w Przemyślu Zuzannie Kulon.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: https://www.ck.przemysl.pl

link do Festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=2smEXOAReeI

• Jasełka 2022

• W ostatnią niedzielę stycznia (30 stycznia), a zarazem ostatnią niedzielę okresu Bożego Narodzenia, w kościele parafialnym w Jabłonce wystąpili nasi uczniowie. Artyści pod okiem p. Zofii Pajęckiej oraz p. Joanny Kulon przygotowali Jasełka. Ich zaangażowanie zostało wynagrodzone gromkimi brawami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

fot. ks. Bogusław Zajdel