• Wiwat 3 Maj!

• 28 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej przygotowała uroczystą akademię. Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego jej uchwalenie ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji.

Po części artystycznej najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali flagi Polski, z którymi udali się na krótki pochód.

• Wizyta arcybiskupa Adama Szala

• Bądź pozdrowiony gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź, my zapalimy zamiast lamp, gorące ognie naszych serc…”

W ten słoneczny poniedziałek wszyscy oczekiwali wyjątkowego gościa, Metropolitę Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala. Już u progu naszej szkoły powitała go Pani Dyrektor Zuzanna Dmitrzak, a uczniowie zaśpiewali wyżej cytowaną pieśń. Pani dyrektor, jako pierwsza skierowała do ks. arcybiskupa słowa powitania, a przedstawiciele najmłodszego grona uczniów wręczyli kwiaty.

Po powitaniu odbył się krótki montaż słowno – muzyczny przygotowany przez klasy 4-8, związany z patronem naszej szkoły św. Janem Pawłem II. Następnie głos zabrał sam ksiądz arcybiskup, który wyraził swoją radość z tego, że mógł się z nami spotkać. Opowiedział historię Zosi i "jej serduszka", a na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo oraz pamiątkowe zdjęcia zakończyły spotkanie z uczniami. Ksiądz Arcybiskup spotkał się także z nauczycielami, życząc wszystkiego dobrego i wszelkich łask pomocnych w wykonywaniu swego posłannictwa oraz dokonał wpisu do Kroniki Naszej Szkoły.  Wizyta Arcybiskupa Adama Szala w szkole była kontynuacją wizytacji duszpastersko-kanoniczej parafii Jabłonka.

• Święto Chrztu Polski

• 𝐍𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐢𝐞 𝐛𝐚𝐝𝐚𝐧́ 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐝𝐚𝐭𝐚 𝟏𝟒 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 𝟗𝟔𝟔 𝐫. 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐮𝐳𝐧𝐚𝐧𝐚 𝐣𝐚𝐤𝐨 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧 𝐏𝐚𝐧́𝐬𝐭𝐰𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐫𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐞̨𝐜𝐢𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐈 𝐜𝐡𝐫𝐳𝐭𝐮 Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu.

Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zapraszają do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie fragi. To podkreśli znaczenie tego święta w naszej ojczyźnie.

• Easter Egg Hunt w naszej szkole

• W poniedziałek 3 kwietnia, uczniowie klas 2-7 wzięli udział w Oólnopolskim Konkursie z j.ang  "Easter Egg Hunt".

Lekcje j.ang w tym dniu wyglądały nieco inaczej. Zamiast zeszytów uczniowie mieli kartki w kształcie jajek,na których zapisywali wcześniej rozwiązane zadania.

Uczniowie, którzy poprawnie i najszybciej wykonali wszystkie zadania,otrzymali nagrody,tzw wspomagacze do wykorzystania podczas kartkówek, sprawdzianów na lekcjach j.ang.

Zajęcia te były wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat kultury i tradycji Wielkiej Brytanii,a także do wyćwiczenie umiejętności językowych uczniów.

Happy Easter

Jolanta Dąbrowiecka

koordynator projektu

• Spotkanie rekolekcyjne

• W dniu 30 marca b.r. w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w spotkaniach rekolekcyjnych prowadzonych przez katechetkę – Panią Justynę Cyparską.

Uczniowie klas 0 – 3 spotkali się w holu szkoły, przy płaskorzeźbie Św. Jana Pawła II na wspólnej modlitwie i nauce rekolekcyjnej, a następnie odprawili Drogę Krzyżową, której poszczególne stacje były umiejscowione na szkolnych korytarzach.

Natomiast uczniowie klas 4 – 8 swoje nauki rekolekcyjne oraz Drogę Krzyżową odbyli w kościele parafialnym w Jabłonce.

Był to czas duchowej refleksji oraz chwalenia Boga śpiewem i modlitwą, którą animował również ks. Proboszcz Bogusław Zajdel z gitarą.

E.C.