• Gminny konkurs na komiks pt. "Wydarzenie z życia świętego Jana Pawła II"

•   Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Jabłonce

zaprasza uczniów klas IV-VIII

szkół podstawowych z Gminy Dydnia

do udziału w KONKURSIE NA KOMIKS pt.

„WYDARZENIE Z ŻYCIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II”

NA KOMIKS PT. „WYDARZENIE Z ŻYCIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II”

I. Cele konkursu:

- upowszechnianie wiedzy o Świętym Janie Pawle II,

- rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych uczniów,

- umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojego talentu,

- integracja uczniów Szkół Podstawowych Gminy Dydnia,

- budzenie postaw szacunku wobec postaci Wielkiego Polaka.

II. Konkurs będzie rozstrzygany w jednej kategorii: uczniowie klas IV-VIII.

III. Przedmiotem konkursu jest stworzenie komiksu o tematyce dotyczącej wydarzeń z życia św. Jana Pawła II.

IV. Charakterystyka prac oraz przebieg konkursu:

1. Format zgłaszanych prac: A4.

2. Technika: rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane.

3. Na konkurs uczeń możne nadesłać jedną pracę, objętość pracy 1 – 2 strony formatu A4.

4. Jedna strona komiksu musi zawierać od trzech do siedmiu paneli na stronie.

5. Kluczowe elementy komiksu obejmują postać, scenerię i fabułę — a wszystko to przedstawione w kilku panelach (klatkach) za pomocą kombinacji rysunków, podpisów i dialogów. Ze względu na skondensowany format komiks podkreśla tylko najważniejsze elementy tematu, na który się kieruje.

6. Prace powinny być wykonane samodzielnie i indywidualnie.

7. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 5 prac.

8. Do każdej pracy należy dołączyć (na odwrocie):

•  Kartę Zgłoszenia (załącznik nr 1), zawierającą: imię i nazwisko wykonawcy, klasę, adres i nazwę placówki z numerem telefonu, imię i nazwisko opiekuna artystycznego.

•  Zgodę wypełnioną i podpisaną przez rodzica każdego Uczestnika Konkursu.

9. Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce, Jabłonka 19, 36-204 Dydnia w terminie do 10.10.2022 r.

10. Za datę przekazania przyjmuje się datę doręczenia pracy na w/w adres.

11. Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem konkursu,

- oryginalność pomysłu,

- fabuła,

- walory artystyczne.

13. Konkurs ma charakter jednoetapowy.

14. Prace zostaną ocenione przez komisję, powołaną przez organizatora konkursu. Decyzja komisji ma charakter ostateczny.

15. Nagrody i ekspozycja prac: Prace zostaną zaprezentowane na wystawie w szkole organizującej konkurs. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczone w Dniu Patrona Szkoły w Jabłonce tj. 17.10.2022r., o czym zostaną poinformowani za pośrednictwem szkoły, do której uczęszczają.

16. Lista laureatów opublikowana będzie na stronie https://spjablonka.edupage.org.

17. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem na organizatora prawa własności złożonych prac. Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu swoich danych osobowych. Organizator nie zwraca prac autorom.

Organizator konkursu:

Koordynator konkursu:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce.

mgr Jolanta Dąbrowiecka

mgr Piotr Szul

mgr Ewa Cioban

Załącznik nr 1  Karta zgłoszeniowa do pobrania:

karta_zgloszeniowa_do_konkursu_komiks.doc