• " Jezus się narodził, leży dzisiaj w żłobie.

Swoją wielką miłość chce zostawić tobie....."

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Tegoroczne jasełka odbyły się 21 stycznia w Sali Domu Ludowego w Jabłonce. Zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Zofii Pajęckiej oraz p. Joanny Kulon.

Zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Wójt Alicja Pocałuń. Wśród widzów zasiedli również ks. Proboszcz Bogusław Zajdel oraz radny naszej miejscowości Pan Robert Kulon. Całą widownie powitała Pani Dyrektor Zuzanna Dmitrzak.

Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do przeżycia jeszcze raz tajemnicy narodzeniania Zbawiciela. Gratulujemy artystom wspaniałej gry aktorskiej, a wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność.

• Fotorelacja z Dnia Babci i Dziadka

• „Babciu, Dziadku – kochamy Was!” –

Dzień Babci i Dziadzia w naszej szkole oraz zabawa karnawałowa

Dzień Babci i Dziadzia to wyjątkowe dni, podczas których każda wnuczka i każdy wnuk pamięta o swoich ukochanych Dziadkach. Nie inaczej było również w naszej szkole. Na tegoroczne świetowanie zaprosiliśmy Babcie i Dziadków w sobotnie popołudnie, 20 stycznia b.r. do sali Domu Ludowego w Jabłonce. Nauczyciele przygotowali nastrojowe dekoracje, a rodzice zadbali o nakrycia stołów i poczęstunek dla wyjątkowych Gości.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również Wójt Gminy Dydnia – Pani Alicja Pocałuń oraz radni z Jabłonki: Panowie Robert Kulon i Andrzej Pajęcki.

Przed godz. 14.00 sala zaczęła wypełniać się uśmiechniętymi Babciami i Dziadkami. Przybyło ich naprawdę sporo, bo każdy chciał zobaczyć, jaką niespodziankę przygotowały wnuczęta. Na scenie pojawili się uczniowie wszystkich klas. Nie zabrakło wierszy, piosenek, a nawet mini – taeatrzyku, które wywoływały wśród zebranych wiele radości. Na zakończenie aktorzy zebrali zasłużone brawa, by następnie odśpiewać głośne „Sto lat!” dla swoich Babć i Dziadków i wręczyć im własnoręcznie wykonane upominki.

Później był czas na uściski, wspólne rozmowy, a nawet tańce. Tak, tak – tańce! Bo dalsza część uroczystości, to właśnie zabawa karnawałowa z Babciami i Dziadziami. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, superbohaterowie, żołnierze, policjanci, piłkarze, wróżki i wiele innych fantastycznych postaci, które profesjonalna animatorka potrafiła zachęcić do zabawy. Wesoła muzyka sprawiła, że nogi same rwały się do tańca, więc szybko do dzieci dołaczyli dorośli – Pani Wójt, Pani Dyrektor, Nauczyciele, Babcie, Dziadkowie i Rodzice.

To była naprawdę udana impreza! Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i zechcieli bawić się z nami. Słowa podziękowań kierujemy również do Rodziców i Nauczycieli, którzy przygotowali tę uroczystość.

Ewa Cioban

• Zarządzenie Wójta

• W poniższym załączniku przedstawiono Zarządzenie Wójta Gminy Dydnia w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnych oraz postępowaniu uzupełniającym, w tym terminów  składania dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Dydnia w roku szkolnym 2024/2025

Rekrutacja_2024.pdf

• Bezpieczne ferie -spotkanie z policją

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 15 stycznia odbyło się spotkanie edukacyjne z funkcjonariuszami policji dla uczniów kl. 0-III. Podczas pogadanki policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Policjanci zakończyli spotkanie życząc wszystkim bezpiecznych ferii zimowych oraz wręczając elementy odblaskowe, które na pewno przydadzą się podczas wieczornych spacerów.