• "Jesienią góry są najszczersze"

• Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 16 w Rzeszowie razem z nauczycielami już po raz 7 zorganizowali wojewódzki konkurs pt. "Jesienią góry są najszczersze". Ciekawostką jest, że w ubiegłym roku, na konkurs zgłosiło się 1500 prac, a w tym roku było ich aż 3000. Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe od 1 klasy szkoły podstawowej, aż do szkoły średniej. Prace można było zgłaszać w 3 dziedzinach - praca plastyczna, fotografia i piosenka bieszczadzka. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. 16 listopada br. w Urban Labie w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia nagród. Uczestniczyła w niej uczennica klasy 7 Zuzanna Kulon, która wykonując piosenkę zespołu KSU "Moje Bieszczady" wyśpiewała II miejsce. Uczennica reprezentowała naszą szkołę również podczas festiwalu "A to Polska właśnie" w Jarosławiu, który odbył się 22.11 br. Organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Tydzień bibliotek szkolnych

• „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA” -

tak brzmi tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Nasza biblioteka również włączyła się w obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  Celem akcji była promocja biblioteki szkolnej, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu i edukacji człowieka.

W ramach obchodów zrealizowano różne przedsięwzięcia. W poniedziałek i we wtorek, czyli 22 i 23 października,  uczniowie klas VII i VIII zorganizowali spotkanie z książką dla dzieci

z kl. "0" i I. W tych dniach wszystkie klasy przygotowały "Drzwi do czytania", na których znalazły się cytaty o książkach oraz informacje, dlaczego warto czytać.

Środa była dniem wspólnego czytania rodziców, dzieci i nauczycieli. Hasło tego dnia - "Czytanie łączy pokolenia" pokazało, że czytanie może być fajną zabawą dla wszystkich,  małych i dużych.

W kolejnych dniach w bibliotece zorganizowano "Zagadkowe długie przerwy", można było rozwiązywać krzyżówki i rebusy czytelnicze, czy wykonać zakładkę do książki.

W przedostatni dzień obchodów  MMBS można było sobie zrobić zdjęcie z książką, chętnych nie brakowało.

31 października, był ostatnim dniem naszego świętowania.  W bibliotece odbyło się "słodkie wypożyczanie"  oraz losowanie niespodzianek dla uczniów biorących udział   w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Z.Pajęcka

• Z życzeniami dla Seniorów

• 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. Dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły z inicjatywy wychowawczyni postanowiły w tym wyjątkowym dniu złożyć życzenia Seniorom uczęszczającym do Klubu Senior+ w Jabłonce. Z tej okazji przygotowały laurki w formie papierowego kubeczka z herbatką, własnoręcznie je ozdobiły i wyruszyły na spotkanie z Seniorami. Po serdecznym i ciepłym przywitaniu, dzieci odśpiewały zebranym tradycyjne „Sto lat!”, następnie złożyły życzenia i wręczyły laurki. Zaśpiewały również piosenkę „Nie ma jak dom”, po której otrzymały gromkie brawa. Po występach był czas na rozmowy i pytania. Dzieci z uwagą słuchały wspomnień Seniorów dotyczących czasów, w których oni byli mali i chodzili do szkoły. W dalszej części dzieci obejrzały Klub Seniora i dowiedziały się w jaki sposób Klubowicze spędzają tutaj czas. Były zachwycone, zwłaszcza rękodziełem wykonywanym pod kierunkiem Pani Anety Rzeszut – instruktora kulturalno – oświatowego. Na zakończenie nie obyło się bez miłych niespodzianek – dzieci otrzymały słodki upominek i piękną ikonę wykonaną przez Panią Marię –członkinię Klubu.    To było bardzo miłe i wartościowe spotkanie, za które gorąco dziękujemy Pani Kierownik – Zycie Sokołowskiej oraz wszystkim Seniorom z Klubu Senior+.

Ewa Cioban –
            wychowawca oddziału przedszkolnego

• Szkoła pamięta

• Czuwaj!
            Dziś cała nasza drużyna przyjęła służbę. "Szkoła Pamięta "- to akcja organizowana w naszej placówce co roku przez naszą drużynę. My harcerze, pamiętamy o grobach tych którzy odeszli w zapomnienie. Sprzątamy opuszczone
            groby, zapalamy symboliczny znicz i modlimy się za nieznajomych. W ten sposób sprawujemy jedną z najpiękniejszych roli ZHP, czyli służbę. Każdy z nas włożył tamtego popołudnia w tą pracę kawałek serca.

Służba!

dh Zuzia.K