• BohaterOn

• BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Święto Niepodległości było okazją do przeprowadzenia zajęć w ramach projektu BohaterOn.

Uczniowie klas 1 i 2 mieli okazję obejrzeć nieoczywistą bajkę – "Niebajkę o Powstaniu Warszawskim". Dzieci oczami Zosi poznały historię Powstania Warszawskiego, które stało się głównym tematem naszych zajęć. Poprzez burzę mózgów uczniowie zdefiniowali pojęcie "bohater" w odniesieniu do wydarzeń pokazanych w przedstawieniu oraz teraźniejszości. Następnie wykonaliśmy pacynkę myszkę, która posłużyła nam do odgrywania scenek ukazujących właściwe sposoby rozwiązywania konfliktów. Dzieci zapamiętają tę lekcję, nie tylko, jako spotkanie z historią ale i sztuką zachowania.
            Klasa 8 słyszała już o Powstaniu Warszawskim na lekcji historii. Nasze zajęcia były okazją do usystematyzowania wiedzy ale i poznania kilku ciekawostek ukazanych na kanale YouTube "Co za historia". Uczniowie wykonali infografikę, którą zaprezentowali na zakończenie zajęć.