• "Nie takie stare" - IX KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ
          • "Nie takie stare" - IX KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

          • Konkurs piosenki  „Nie takie stare..(jak świat)”, organizowany przez Brzozowski Dom Kultury, jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klasy: VI, VII i VIII oraz szkół średnich. Zadaniem konkursu jest rozwijanie zdolności wokalnych uczniów, którzy ukończyli V klasę szkoły podstawowej, oraz zainteresowanie ich repertuarem polskich wokalistów i zespołów, począwszy od lat 60 do współczesnych. Wokaliści spośród wskazanego repertuaru wybierali utwór, który zaprezentowali podczas eliminacji 26 kwietnia b.r. Po wysłuchaniu 23 utworów komisja Jury postanowiła zakwalifikować do finału 19 młodych wokalistów. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Kulon.

            Zuzia podczas konkursu zaprezentowała wymagający utwór z repertuaru Edyty Górniak - "Szyba". Podczas koncertu finałowego, przy akompaniamencie zespołu muzycznego, oczarowała Jury interpretacją utworu i wyśpiewała I miejsce w kategorii klas VI-VIII.

            Gratulujemy kolejnego sukcesu!

             

            zdjęcia (źródło): Facebook

             

        • Dzień Talentów
          • Dzień Talentów

          • Każdemu Bóg dał talent,

            obdarzył go szczególną zdolnością,

            trzeba ją tylko w sobie odnaleźć

            i dzielić sie tą umiejętnością.

                        7 czerwca  już po raz szósty odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Talentów. Uczniowie wszystkich klas mieli   okazję do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, talentami, uzdolnieniami i sukcesami na forum całej szkoły Na scenie zaprezentowało swoje umiejętności 25  uczniów.  Byli wśród nich muzycy, piosenkarze, akrobaci, plastycy, miłośnicy klocków Lego, poezji, wirtuoz kostki Rubika.

                        Na początku mogliśmy  podziwiać wokalistów : Franciszka Sokołowskiego z kl. II, Maję Tymińską z kl. III, Adriannę Jatczyszyn z kl. IV, Nikolę Słomiany z kl. V, Zuzannę Kulon z kl. VI oraz Martynę Sokołowską z kl. VIII. Swoimi pięknymi występami zachwyciły wszystkich. Następnie wszyscy wsłuchali się w recytację Gabrysi Krzysik, która choć uczęszcza dopiero do kl. "0" zaprezentowała utwór Juliana Tuwima "Spóźniony słowik".

                        Z kolei na scenie pojawili się instrumentaliści: Lena Zarzyka, Izabela Tymińska, Julia Kraczkowska z kl. IV, Wiktor Sokołowski z kl. VI i Dominik Sobolak z kl. VIII.

                        Po przepięknym występie młodych muzyków przyszedł czas na akrobatki. Lena Zarzyka, Izabela Tymińska i Julia Żaczek zaprezentowały układ, który wzbudzał gorący aplauz widowni.

                        Na zakończenie pokazów Adam Jatczyszyn  z kl. IV pokazał swoje umiejętności                z kostką Rubika, a miał ich aż trzy.

                        Następnie utalentowani plastycznie, czyli Wiktoria Krzysik z kl. I, Nikola Myćka, Małgorzata Krzysik i Adam Sokołowski z kl. II oraz  Marcjanna Myćka  z kl. III,  przedstawiali swoje prace plastyczne wykonane kredkami, ołówkiem, węglem. Uzdolnieni chłopcy: Piotr Komski, Henryk Kozłowski, Szymon Sokołowski z kl. "0' oraz Karol Rozmus z kl. II pokazali cudeńka zbudowane z klocków Lego.                                                                                                      

                        Występujący poddani zostali ocenie jury w składzie: pani Jolanta Dąbrowiecka (przewodnicząca), pani Agnieszka Stadnik oraz reprezentantka  Samorządu Uczniowskiego – Weronika Zanewiat. Komisja stanęła przed trudnym wyborem ze względu na różnorodność występów i ich bardzo wysoki poziom.  Podczas obrad komisji Dominik Sobolak zabawiał publiczność programem "Jaka to melodia?"

                        Podczas 6. edycji Szkolnego Dnia Talentów przyznano 12 wyróżnień, otrzymali je:

            Marcjanna Myćka(praca plastyczna - rysowanie węglem),

            Adam Sokołowski (rysunek na wodzie),

            Piotr Komski (klocki Lego),

            Franciszek Sokołowski (śpiew),

            Adrianna Jatczyszyn (śpiew),

            Nikola Słomiany (śpiew),

            Zuzanna Kulon (śpiew i  gra na instrumencie)

            Martyna Sokołowska (śpiew),

            Dominik Sobolak (gra na akordeonie),

            Lena Zarzyka (gra na akordeonie),

            Wiktor Sokołowski (gra na pianinie),

            Adam Jatczyszyn  (układanie kostki Rubika).

            Wszyscy uczestnicy Szkolnego Dnia Talentów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                        Pokazy naszych szkolnych Artystów wzbudzały zachwyt  i radość, czego dowodem były gromkie brawa widowni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! A już dziś zapraszamy na 7. edycję szkolnego „Mam Talent” w następnym roku. Zapamiętajcie słowa Jana Pawła II - patrona naszej szkoły: "Odkrywajcie w sobie zdolności, cieszcie się nimi, i rozwijajcie je                    z Bożą pomocą".

             

             

             

                                                                                                                              

        • Festiwale Piosenki Religijnej i Patriotycznej
          • Festiwale Piosenki Religijnej i Patriotycznej

          • Koniec roku szkolnego obfituje w liczne konkursy wokalne, plastyczne, sportowe itp.. Biorą w nich udział również uczniowie naszej szkoły.

            3 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbył się IV Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej w którym udział wzięło ponad 120 dzieci.

            Natomiast 10-11 czerwca br. w Klubie Górnika w Sanoku odbywał się XVII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. ks. Tomasza Grzywny.

            W obydwu festiwalach wzięła udział uczennica naszej szkoły Zuzanna Kulon (kl.6). Miło nam poinformować, że Zuzia dwukrotnie zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          •             Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej     w naszej szkole, dlatego postaraliśmy się, by był to dzień niezapomniany i wesoły dla wszystkich uczniów.

                        Pierwszym punktem obchodów Dnia Dziecka były wycieczki po najbliższej okolicy. Przez godzinę wszyscy z radością w sercu wędrowaliśmy po różnych zakątkach naszej miejscowości. O godz. 9:20  zebraliśmy się na Orliku, gdzie zorganizowano rozgrywki sportowe. W zabawie brali udział uczniowie klas IV-VIII, z których utworzono trzy drużyny piłkarskie. Pozostali uczniowie z zaangażowaniem pomagali i dopingowali. Wynik w tych meczach  nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.

                        Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw były lody, a potem dyskoteka. Nasza koleżanka Zuzia przygotowała kilka zabaw, które uatrakcyjniły dyskotekę. Była zabawa z krzesełkami, taniec z miotłą, pociąg i wiele innych. Dla tych, którzy nie lubią tańczyć, przygotowaliśmy pokój gier. Dzieci mogły tam wybrać coś dla siebie - szachy, scrablle, piłkarzyki, kości, czy jakąś grę planszową.
                        Wspólna zabawa z okazji Dnia Dziecka była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków. To był naprawdę cudowny dzień, który dostarczył wszystkim wielu emocji.

             

        • Słodki Dzień Dziecka w Muzeum Lizaka w Jaśle
          • Słodki Dzień Dziecka w Muzeum Lizaka w Jaśle

          • 1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie inaczej było też w naszej szkole. Uczniowie klas 0 – 3 wybrali się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Pogoda dopisała, a na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Na początku dzieci poznały historię lizaka, by następnie przejść do laboratorium i dowiedzieć się więcej o barwnikach oraz zapachach, przy pomocy których tworzone są lizaki. Ciekawym miejscem w muzeum była też sala, w której gromadzone są prace konkursowe nt. „Mój wymarzony lizak”. Liczba prac i pomysłowość małych artystów naprawdę robi wrażenie! Kolejnym punktem wycieczki było poznanie sposobu wytwarzania lizaków – począwszy od maszyn i urządzeń, poprzez wytwarzanie karmelu, barwienia go, aż do uformowania lizaka. Na to dzieci czekały najbardziej! Podczas warsztatów cukierniczych mogły samodzielnie nadać kształt swojemu lizakowi, umocować patyczek i zapakować go do ozdobnej folii. To była naprawdę ciekawa wycieczka!                                                            Ewa Cioban

          • ZAWODY STRZELECKIE

          • 28 kwietnia b.r. pod Patronatem Burmistrza Brzozowa na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie  odbyły się Otwarte Wojewódzkie Zawody w strzelectwie sportowym z okazji 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla młodzieży Szkół Podstawowych.

            Udział w zawodach wzięło blisko osiemdziesięcioro dzieci z klas 7 i 8 szkół podstawowych z powiatu brzozowskiego.

            Wydarzenie zorganizowane zostało przez Klub Strzelecki ”SOKÓŁ” Jedlicze LOK, Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie oraz Podkarpacki Związek Strzelectwa Sportowego w Rzeszowie.

            Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce - Kacper Cipora osiągnął duży sukces w tych zawodach zdobywając III miejsce w konkurencji: karabinek dowolny, klasyfikacja: chłopcy. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów!

            Ponadto Kacper wziął również udział w zawodach strzeleckich z okazji Święta Konstytucji 3 Maja organizowanych przez UKS MOSiR Brzozów w dniu 3 maja b.r., gdzie zdobył V miejsce. Również gratulujemy!

            E. C.