• REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO  „Bliżej twórczości Jana Pawła II”

• 1.Organizatorem Konkursu Recytatorskiego „Bliżej poezji Jana Pawła II” są nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce 2. Konkurs jest częścią szkolnych obchodów Dnia Patrona.

CELE: Celem Konkursu jest ukazanie bogactwa osobowości Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II poprzez obcowanie z Jego twórczością poetycką i jej wartościami religijnymi, ogólnoludzkimi, literackimi i estetycznymi. Konkurs stwarza możliwość otwarcia się na te wartości i jest okazją do przedstawienia własnej interpretacji wybranych utworów poetyckich Autora, a także poznania utworów, które mówią o Ojcu Świętym.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie do pani Justyny Cyparskiej lub do poani Jolanty Dąbrowieckiej chęci uczestnictwa w konkursie do 29.09.2023 r. i podanie tytułu wybranego tekstu lub fragmentu tekstu Karola Wojtyły lub wiersza o Janie Pawle II (dla klas I-III) oraz recytacja wiersza podczas konkursu. Za pomoc w wyborze utworu Karola Wojtyły (dla klas starszych) lub o Janie Pawle II (dla klas młodszych) odpowiedzialni są nauczyciele języka polskiego uczący w poszczególnych klasach. Z jednej klasy mogą zgłosić się dwie osoby. W przypadku większej liczby chętnych o kandydatach decyduje nauczyciel polonista lub wychowawca klasy.

ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU:

Uczestnik prezentuje jeden wybrany przez siebie utwór Karola Wojtyły lub o Janie Pawle II (klasy młodsze). Czas recytacji – do 5 minut. Oceny recytacji dokona komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Oceniane będą : dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie (, ogólny wyraz artystyczny ( kultura słowa, uzasadniony gest sceniczny, (dopuszcza się podkład muzyczny, strój lub rekwizyty) oraz interpretacja utworu (tempo, intonacja, dykcja).

Konkurs odbędzie się 5 października 2023r.

Dla uczestników przewidziane są nagrody i dyplomy.

Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć i materiałów zarejestrowanych podczas przebiegu konkursu oraz do zmian w terminach podanych w regulaminie.