• Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce, na podstawie zarządzenia nr 290/2020 Wójta Gminy Dydnia z dnia 22 stycznia 2020r., ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego przy w/w szkole oraz klasy I  szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021.

            Wnioski można pobrać ze strony szkoły (www.spjablonka.edupage.org) lub w sekretariacie szkoły.

            Wypełnione wnioski należy składać w terminie  05-20. 02. 2020r. w sekretariacie szkoły, w godz. 7.30 — 14.00

            Dnia 17 lutego (tj. w poniedziałek) w godz. 13.00 — 17.00  zapraszamy na dzień otwarty w oddziale „0”. Pani Ewa Cioban (wychowawca oddziału przedszkolnego) zaprasza Rodziców wraz z Dziećmi (sala na parterze obok szatni). Wniosek można wypełnić i złożyć bezpośrednio u Pani E. Cioban.

            Jeżeli z uzasadnionych przyczyn nie mogą Państwo  zapisać dziecka w wyżej wymienionym terminie, bądź obowiązek szkolny dziecko będzie spełniało poza obwodem naszej szkoły, prosimy o kontakt z Panią Ewą Cioban lub dyrektorem szkoły – tel. 13 4303412.


            Dokumenty do pobrania:

            deklaracja-0_(1).docx

            wniosek-I_klasa(1).docx

            wniosek-oddzial_przedszk.(1).doc​​​​​​​

          • Dzień Babci i Dziadzia

          • Dla kogo ta laurka

            W słońcu, w zieleni, w chmurkach?

            Dla kogo każda wnuczka

            Dla kogo każdy wnuczek

            Maluje dzisiaj kwiaty

            Przynosi upominek

            Dla kogo jest ten wierszyk?

            I życzenia od dzieci?Już wiecie?

            Oczywiściedla wszystkich babć i dziadków na świecie.

             

            1 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowe święto. Wyjątkowe, bowiem naszymi gośćmi byli nasi kochani Dziadkowie i kochane Babcie. Wystkich już w drzwiach witała Pani Dyrektor i zapraszała na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się doniosła uroczystość. Jako pierwsza zabrała głos Pani Dyrektor Zuzanna Dmitrzak, a następnie Pani Wójt Alicja Pocałuń, które złożyły życzenia naszym solenizantom. Następnie głos zabrali nasi uczniowie.

            W przygotowanie części artystycznej włączyli się uczniowie całej naszej szkoły. Na początku mogliśmy podziwiać grę aktorską w wystawionych Jasełkach. Zaraz po nich zaprezentowali się uczniowie klas 0-3. Niejeden wierszyk i piosenka doprowadziły naszych gości do chwili wzruszenia. Na koniec wszyscy wnukowie wręczyli upominki naszym Milusińskim.

            Drugą częścią tego wspaniałego spotkania była zabawa choinkowa klas 0-4. Wszyscy bawili się z Panią Animatorką Julitą Fałek. Śmiechu i dobrej zabawy nie było końca. 

            Smaczny poczęstunek przygotowały dla nas mamy z Rady Rodziców za co bardzo dziękujemy. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania za rok.

          • „Grabownickie Anioły 2020.” Dekanalny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Grabownicy Starzeńskiej

          • W dniu 25 stycznia 2020 roku w Kościele Parafialnym w Grabownicy Starzeńskiej odbyła się II edycja Dekanalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, którą zainicjował proboszcz parafii, ks. Jan Szmyd. Wzorem ubiegłego roku, w organizację tego przedsięwzięcia włączyły się miejscowe duszpasterstwa, instytucje i stowarzyszenia: Grupa „Dobra Myśl”, Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej, Szkoła Podstawowa, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska, Koło Gospodyń Wiejskich. Uroczystość prowadziła nauczycielka religii tutejszej szkoły pani Magdalena Pietrasz.

            Konkurs rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych: dzieci z klas I–IV oraz uczniowie z klas V–VIII; w kategoriach solistów, duetów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych. Do udziału zgłosiło się 20 solistów, 1 duet i 5 zespołów (w tym 1 instrumentalny). Łącznie około 50 uczestników z siedmiu parafii Dekanatu Grabownickiego.Uczestnicy dostarczyli widzom niezapomnianych wrażeń zarówno artystycznych jak i duchowych, dlatego wszystkich ich można uznać za zwycięzców. Swoimi występami oddawali chwałę Jezusowi, zachwycając jednocześnie słuchaczy swoim śpiewem, interpretacją i grą na instrumentach. Należało jednak wyłonić najlepszych z najlepszych. Występy oceniało jury w składzie: ks. Jerzy Gałązka – psycholog z Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu, Agnieszka Adamska – dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie oraz ks. Bogdan Zajdel – proboszcz Parafii Jabłonka.

            Oto jak przedstawiają się wyniki.
            W grupie wiekowej – uczniowie klas I–IVI miejsce:
            Zuzanna Kulon
             (Jabłonka) „Od serca do ucha” – opiekun Joanna Kulon.
            II miejsce: Milena Krowiak (Humniska) „Spójrz na Jezusa” – opiekun Bernardyna Kędra.
            Dwa III miejsca: Lena Adamska (Dydnia) „Kolęda dla nieobecnych”– opiekun Agnieszka Adamskaoraz Dominik Oleniacz (Grabownica) „Dziecina mała” – opiekun Teresa Galik.
            W grupie wiekowej – uczniowie klas V–VIIII miejsce:
            Piotr Adamski
             (Grabówka) „Tobie, mały Panie” – opiekunowie: Jadwiga Rajtar-Żaczek i Małgorzata Szwemin-Adamska.
            Dwa II miejsca: Wiktoria Adamska (Dydnia) „Maleńka Miłość” – opiekun Wojciech Zajdeloraz 
            Jakub Grządziel (Grabownica) „Dnia jednego o północy” – opiekun Elżbieta Bładzińska.
            III miejsce: Julia Dąbrowska (Pakoszówka) „Mario, czy ty wiesz” – opiekun Bernardyna Kędra.

            Kategoria zespołów:I miejsce: Zespół „Boże nutki” z Humnisk „Zaśpiewam Jezuskowi” – opiekunowie: Bernardyna Kędra i Zyta Pietranowicz.II miejsce: Zespół z Jabłonki „Lulajże Jezuniu” – opiekun Wojciech ZajdelDwa III miejsca: Zespół z Niebocka „Pastorałka od serca do ucha” – opiekun Jolanta Irzykoraz drugi Zespół z Humnisk „Gore gwiazda” – opiekunowie: Bernardyna Kędra i Zyta Pietranowicz.Wyróżnienie otrzymał również Zespół instrumentalny z Dydni, którego opiekunem był Wojciech Zajdel.Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy oraz tradycyjną statuetkę GRABOWNICKIE ANIOŁY. Podczas obrad jury wszyscy opiekunowie i uczestnicy wzięli udział we wspólnym poczęstunku, który służył także wymianie myśli i ocen.Pięknym zwieńczeniem konkursu był występ Orkiestry Dętej „Hejnał” z Haczowa, która zaprezentowała wiązankę kolęd.

            Organizatorzy serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe i rzeczowe:Burmistrzowi Brzozowa Szymonowi Stapińskiemu, Dariuszowi Irzykowi – prezesowi Spółdzielni Handlowej Grastar, Pawłowi Świątkowi – Firma Handlowa „Olian”, Tomaszowi Bocheńskiemu – producentowi wody mineralnej „Iwoniczanka” (F.P.H. „Połoniny”), Małgorzacie i Robertowi Stabryłom – Piekarnia „Małgosia” oraz Annie Marii Galant.

            żródło: http://infopodkarpacie.pl/wiadomosci/pokaz/5197,grabownickie-anioly-2020-dekanalny-konkurs-koled-i-pastoralek-w-grabownicy-starzenskiej-zdjecia

          • Otwarcie Klubu Seniora

          • W dniu 21 stycznia 2020 w Domu Ludowym w Jabłonce odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w naszej gminie Klubu Seniora. Podczas uroczystości  uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną - Jasełka. 

          • Zaśpiewajmy Maleńkiemu... - Spotkanie przedświąteczne.

          • W świątecznej atmosferze spotkaliśmy się 20 grudnia na szkolnym korytarzu, by uczestniczyć w corocznym kolędowaniu. W tym wyjątkowym dniu odbył się konkurs kolęd i pastorałek.W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 11 uczestników z klas 0-6. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem wokalny, a Jury wyłoniło zwycięsców w poszczególnych kategoriach:

            Oddział przedszkolny:
            1 miejsce - Franciszek Sokołowski, Jan Kulon
            2 miejsce - Konrad Dołoszycki
            3 miejsce - Anastazja Tymińska

            Klasy 1-3:
            1 miejsce - Zuzanna Kulon
            2 miejsce - Wiktor Sokołowski
            3 miejsce - Adrianna Jatczyszyn

            Klasy 4-6:
            1 miejsce - Wiktoria Pajęcka
            2 miejsce - Martyna Sokołowska
            3 miejsce - Dominik Sobolak, Roksana Sokołowska

            Laureaci będą mogli reprezentować naszą szkołę podczas konkursu kolęd i pastorałek "Grabownickie Anioły " w Grabownicy, 25 stycznia 2020r. W tym dniu, swój talent muzyczny zaprezentował również Filip Sokołowski, który wykonał na keyboardzie tradycyjne, polskie kolędy. Ważny wydarzeniem było wprowadzenie do szkoły przez harcerzy Światełka Betlejemskiego. Przedstawicie klas odebrali świtełko od harcerek, by móc w klasie przekazać je swoim kolegom i koleżankom. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wsyztkim świąteczne życzenia. W takiej atmosferze rozeszliśmy się do klas, by podzielić się opłatkiem i usiąć przy wspólnym stole. Spotkanie to wprowadziło nas w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

          • Jakieś światło nad Betlejem...

          • Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień ten przekazywany jestmieszkańcom miasta Wiednia a dalej przedstawicielom organizacji skautowychz wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerzeprzekazują Światło dalej do innych krajów.W niedzielę na Podkarpacie przywędrowało Betlejemskie Światło Pokoju które podczas mszy harcerze otrzymali Rzeszowie. Stąd Betlejemskie Światło Pokoju powędruje sztafetą do każdego podkarpackiego hufca ZHP.– To światło dodaje nam odwagi i mocy, byśmy na nowo sięgnęli do korzeninaszej harcerskiej służby, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowychi etycznych wartości chrześcijaństwa – mówi hm. Mariola Lentyńska, szefowabiura Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego.W tym roku przekazaniu światła towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”.Niech więc to światło towarzysząc nam codziennie daje moc do tego by stawaćsię lepszym. Czuwaj

            Harcerki i harcerze naszej drużyny podczas mszy świętej w kościeleparafialnym w Jabłonce o świcie 18 grudnia 2019r. przekazali światełkobetlejemskie mieszkańcom wsi. Dziękujemy phm M. Kupczakiewiczowi zaakompaniament gitarowy podczas uroczystości.

            19 grudnia wspólnie uczestnicząc w mszy świętej drużyna Majkiz Jabłonki oraz druhenki z Dydni przekazały światełko mieszkańcommiejscowości Niebocko.

          • WESOŁYCH ŚWIĄT

          • „Jeżeli tak uroczyście 
            obchodzimy narodzenie Jezusa,
            czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, 
            że każdy człowiek jest kimś jedynym
            i niepowtarzalnym…”
            Jan Paweł II

             

            Spokojnych świąt Bożego Narodzenia,

            spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym

            Nowym Roku życzy

            Dyrektor i Grono Pedagogiczne

            SP im. Jana Pawła II w Jabłonce

          • Przypomnienie

          • Zimowa przerwa świąteczna - 23 - 31 grudnia 2019 r.

            Dni dodatkowe wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych - 2, 3 stycznia 2020r.

          • KAROLJADA

          • W dniu 6 grudnia 2019r. na terenie naszej szkoły odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne o charakterze sportowym pod nazwą KAROLJADA. Nazwa ta powstała od imion patronów szkół: Karol – SP im. Jana Pawła II w Jabłonce oraz JADA - SP im. św. Jadwigi w Widełce. Przybyli do nas uczniowie klas 2 i 3 wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły w Widełce.

            Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor wraz z uczniami klas 1-3 oraz ich wychowawcami. Wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie odbyły się zawody sportowe. Wzięło
            w nich udział 40 uczniów, którzy zostali podzieleni na cztery drużyny. Każda z drużyn wybrała dla siebie nazwę: Mikołajki, Minionki, Grzmoty oraz Papaje. Mogliśmy podziwiać zwinność i szybkość zawodników, którzy pokonywali tory przeszkód, takie jak: Czapka Mikołaja, Skaczące Koziołki, Andrzejkowa Wróżba, Rozdawanie Prezentów, Szalone Numerki oraz wiele innych. Za poszczególne konkurencje drużyny zdobywały punkty. Najwięcej punktów udało się zgromadzić drużynom Grzmotów oraz Minionków. Zawody zakończyły się wręczeniem słodkich nagród oraz przekazaniem „iskierki przyjaźni”.

            Po wyczerpujących zmaganiach wszyscy udali się na szkolną stołówkę, gdzie mogliśmy zjeść pyszne drugie śniadanie przygotowane przez przedstawicieli Rady Rodziców.

            Po krótkiej przerwie nasi uczniowie stali się przewodnikami po szkole. Dzieci z Widełki zwiedziły również muzeum św. Jana Pawła II.

            Następnie ponownie spotkaliśmy się na szkolnej stołówce, gdzie każdy mógł wykonać ozdobę choinkową. Prace dzieci możemy podziwiać na choince szkolnej, która została ustawiona na parterze przy szatni.

            Wspólnie spędzony czas szybko minął. Na zakończenie nasza Pani Dyrektor oraz Pan Dyrektor z SP Widełki wymienili się dyplomami dla uczniów, za reprezentowanie szkół podczas zmagań KAROLJADY. Nie zabrakło również życzeń z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

            KAROLJADA była wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, lepszego poznania się
            i nawiązania relacji. Czekamy na kolejne, tak sympatyczne spotkanie.

          • Oczekiwany gość

          • W tym roku dzieci z naszej szkoły okazały się być tak grzeczne, że św. Mikołaj odwiedził nas już 5 grudnia. Przywitali go uczniowie z klasy 2 i 3. Po wspólnym spotkaniu nasz gość odwiedził wszystkie klasy, by wręczyć dzieciom prezenty. Czekamy na kolejne spotkanie już za rok.

          • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

          • Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.        Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.        28 listopada b.r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Jabłonce. Każde dziecko przyniosło w tym dniu swoją ulubioną maskotkę, z którą udało się do biblioteki. Pani Agnieszka przygotowała wiele ciekawych wyzwań dla dzieci. Było np. szukanie książek oznaczonych łapką misia, rozwiązywanie zagadek, kolorowanie postaci, oglądanie fragmentów ulubionych bajek z misiem w roli głównej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzieci wyszły zadowolone i uśmiechnięte.

            E.C.

          • W planetarium

          • 2.12.2019r. naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Tego dnia  każda klasa miała możliwość uczestniczenia w  zajęciach z  astronomii. Uczniowie byli zaproszeni na seans  do ogromnego namiotu - planetarium. Tutaj odbyli podróż na księżyc. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów.

          • W zdrowym ciele - zdrowy duch

          • W dniu 29 listopada rozpoczęliśmy rozgrywki miedzy klasowe w ramach programu

            „W zdrowym ciele - ruchu wiele!”

            Celem rozgrywek jest poprawa aktywności fizycznej, uczenie się zasad fair play oraz promowanie
            zdrowego stylu życia .
            Rozgrywki będą się odbywać raz w miesiącu. W programie uczestniczą wszyscy uczniowie w dwóch
            kategoriach:
            - I kat.: klasy IV-V,
            - II kat.: klasy VI-VIII.
            Uczniowie startują w konkurencjach o charakterze gier i zabaw ruchowych z elementami gier
            zespołowych. Zawody bedą odbywać się w formie wyścigów rzedów. W kolejnych miesiącach będą
            rozgrywane inne konkurencje. Sedziami będą nauczyciele Wychowania Fizycznego.
            Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia oraz dobrej zabawy.

          • „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” w naszej szkole

          • 20 listopada, to szczególna data, która powinna zwracać uwagę na najmłodszych i ich prawa. W tym roku przypada wyjątkowa – 30 rocznica podpisania konwencji o prawach dziecka. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się również nasza szkoła, która przystąpiła do Akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.  Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Z tej okazji w naszej szkole dominował kolor niebieski (kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na świecie). Wychowawcy przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o Prawach Dziecka. Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne. Punktem kulminacyjnym obchodów było spotkanie wszystkich uczniów podczas którego zaprezentowane zostały prawa dzieci. Następnie uczniowie oglądali prezentację i film animowany dotyczący tejże  tematyki. A w rytm piosenki dzieci utrwaliły sobie poszczególne prawa.

                        Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W związku z tym zorganizowaliśmy zbiórkę i zebraliśmy 288,26gr. Kwotę tą przekażemy aby wesprzeć działania pomocowe UNICEF. Wszystkim darczyńcom – dzieciom dobrej woli, serdecznie dziękujemy.

                        Obchody Dnia Praw Dziecka na stałe wpisaliśmy już do kalendarza imprez i uroczystości szkoły.