• Wycieczka klas IV- VII

          • Na początku listopada wybraliśmy sie na wycieczkę do Krosna i Odrzykonia.

            W Krośnie głównym punktem programu było zwiedzenie Centrum Dziedzictwa Szkła. Podziwialiśmy stałe ekspozycje wyrobów szklanych – szkła użytkowego, artystycznego oraz dekoracyjnego. Zagłębialiśmy się w świat technik produkcyjnych i zdobniczych. Na żywo mogliśmy obserwować proces tworzenia szklanych naczyń przez hutników. W odpowiednio przystosowanej sali – z miejscami dla widzów oraz częścią wyposażoną w piec hutniczy oraz odpowiedni sprzęt – zorganizowane były pokazy. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy wydmuchiwanie szklanej świnki.

            Bardzo ciekawe okazały sie też inne pomieszczenia krośnieńskiego CDS. W jednej z pracowni tworzy się szklane figurki. W sprawnych rękach artystów kolorowe szklane wałeczki rozgrzane na niewielkich stołowych palnikach zamieniały się w rybki, koniki morskie, renifery i w inne bajkowe zwierzęta.

            My również na chwilę zostaliśmy artystami, wzięliśmy udział w warsztatach malowania na szkle. Powstały naprawdę cudowne obrazki z  kwiatami, baśniowymi postaciami, zwierzątkami... Wielką atrakcją było wybijanie pamiątkowych medali. Swoje prace zabraliśmy do domu. Dużo zabawy i radości dostarczył nam pobyt w sali z krzywymi zwierciadłami. Wyglądaliśmy prześmiesznie - długie nogi, krótki tułów, olbrzymia głowa, usta od ucha do ucha itp.

            Kolejnym punktem naszej wycieczki był Odrzykoń, gdzie zwiedziliśmy Zamek Kamieniec. Pani przewodnik zapoznała nas z jego dziejami. Zwiedziliśmy salę muzealną, w której zgromadzono wiele ciekawych eksponatów muzealnych m.in. portrety właścicieli zamku, przedmioty codziennego użytku. Byliśmy też na placu tortur, w sali ceramiki. Zamek był  świadkiem wielu istotnych wydarzeń w historii.  Choć w dużej części pozostały po nim ruiny, warto zobaczyć go na własne oczy. Spacerując wzdłuż murów podziwialiśmy malowniczy krajobraz. To był wspaniały wyjazd, który dostarczył nam nie tylko rozrywki, ale i dużo nas nauczył.

          • Można odejść na zawsze by stale być blisko

          • Czas zatrzymać się na chwilę, by powspominać tych, których nie możemy już przytulić. Zapalić znicz, by dać znak, że pamiętamy. O tym przypomnieli nam 29 listopada uczniowie 7 klasy podczas wzruszającej części artystycznej przygotowanej pod okiem p. Doroty Szajnowskiej.

             

          • Wycieczka klas 1-3

          • Nasza szkoła znalazła się na liście dofinansowania w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę. Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży, w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. 

            Otrzymane dofinansowanie umożliwiło nam zrealizowanie wycieczki do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie oraz Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Nasza wycieczka odbyła się w pięknej jesiennej aurze 21 października.

            Mimo wczesnej pory wyjazdu, wszyscy stawili się na przykościelnym parkingu, pełni podekscytowania i energii. Wyruszyliśmy w stronę Nowej Dęby. Gdy dotarliśmy na miejsce, czekała na nas bajeczna kraina bombek. Już po przekroczeniu progu muzeum, wszystkich ogarnął zachwyt. Niezliczona ilość kolorowych, ręcznie wykonanych bombek, w świetle migoczących światełek wywarły na nas ogromne wrażenie. Pani przewodnik oprowadziła naszą grupę po całym muzeum, pokazując historię oraz etapy powstawania bombek choinkowych. Następnie mogliśmy samodzielnie ozdobić własne bombki, które każdy zabrał do domu, by na święta zawiesić je na choince. 

            Kolejnym punktem naszej podróży było Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Po przejeździe autobusem przespacerowaliśmy się do miejsca docelowego. W wiekowej sali czekała na nas pani przewodnik, która opowiedziała i pokazała w jaki sposób w Polsce pojawili się pijarzy oraz zakonne apteki. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach wykonywania ziołowych herbatek. Każdy wykonał taką herbatkę dla siebie. Na koniec mogliśmy zwiedzić sale muzealne pełne wpsaniałych historii.

            Wróciliśmy do Jabłonki z wspaniałymi wspomnieniami ale i nowymi umiejętnościami. 

          • SP! SERCE i POMOC – projekt dla szkół podstawowych województwa podkarpackiego

          • Głównym założeniem projektu SP! SERCE i POMOC jest zachęcenie szkół do podejmowania autorskich i innowacyjnych działań, które poprawią i ułatwią uczniom klas trzecich przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania, celem wyeliminowania niepowodzeń szkolnych. Jest to autorski projekt Podkarpackiego Kuratora Oświaty, którego partnerami są dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i rodzice ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

            Nazwa projektu SP! SERCE i POMOC akcentuje przede wszystkim empatyczne zauważenie tej sytuacji (serce), zrozumienie jej i podjęcie adekwatnych działań (pomoc) przez nauczycieli uczących w klasie IV, które ułatwią adaptację do nowej sytuacji edukacyjnej nie tylko uczniowi, ale także jego rodzicom.

                           W kwietniu b.r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce podjęła jednomyślnie uchwałę w sprawie przystąpienia do projektu. Następnie wychowawca kl. IV wraz z nauczycielami uczącymi w tej klasie, opracowali Program adaptacyjny dla uczniów klasy IV. We wrześniu b.r. Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę o wdrożeniu w szkole opracowanego programu, po czym rozpoczęła się realizacja zaplanowanych działań.

                        W dniu 5 października b.r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Daru Górników w Krośnie miało miejsce uroczyste wręczenie akredytacji wstępnej dla szkół z powiatu krośnieńskiego, bieszczadzkiego, brzozowskiego, jasielskiego, leskiego, sanockiego. Przyznawana jest ona każdej szkole, która podjęła decyzję o wdrożeniu programu w ramach projektu SP! SERCE i POMOC, na okres realizacji programu w pierwszym roku szkolnym, tj. od 1 września do 31 sierpnia.

            Akredytacje w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty wręczał Wicekurator – Stanisław Fundakowski. Podczas konferencji odbyła się prelekcja pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krośnie oraz przedstawicieli Placówek Doskonalenia Nauczycieli z Jasła, Tarnobrzega i Sanoka. Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce jest jedną z czterech szkół w powiecie brzozowskim i jedyną w Gminie Dydnia, która otrzymała akredytację, przystępując do realizacji projektu SP! SERCE i POMOC.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów kl.IV, którzy słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela,jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

          • 11 Harcerski Rajd Pieszy

          • 11 września 2021r. odbył się kolejny Rajd Papieski z udziałem Harcerzy hufca Brzozów. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor gromady zuchowej i harcerzy z Dydni oraz z Końskiego wyruszyliśmy razem z harcerzami naszej szkoły wspólnie z Jabłonki na jedenasty już Rajd Papieski tym razem do Starej Wsi. Pogoda, kondycja i humory dopisały w pokonaniu trasy rajdu przez las „jabłoński”. Wszyscy jak to w zwyczaju mają harcerze, pomagali sobie w drodze. W Starej Wsi spotkaliśmy się już wszyscy (harcerze ze Wzdowa i Haczowa), gdzie wspólnie odmówiliśmy różaniec.

            Po modlitwie dane nam było zwiedzenie wschodniego skrzydła kolegium Jezuickiego,które przylega do zakrystii oraz znajdującej się nad nią kaplicy św. Stanisława Kostki.Muzeum Towarzystwa Jezusowego Prowincji Polski Południowej w Starej Wsi stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych muzeów na Podkarpaciu. Usytuowane jest ono w późnobarokowym Sanktuarium Maryjnym – jednym z najpiękniejszych tego typu w Polsce. Jego wnętrze wypełnione jest zbiorami sztuki religijnej okresu od XVI do XX wieku.Tu, pośród 4.000 eksponatów, można zobaczyć najstarszą datowaną kopię cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, bogaty zbiór szat liturgicznych jak również unikatowe pamiątki związane ze świętymi i wielkimi postaciami Kościoła. Szczególnego wzruszenia dostarczyłyliczne pamiątki związane z osobą papieża Jana Pawła II (1978-2005), pośród których wyróżniał się jego ornat z kaplicy pałacowej w Watykanie.Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się egzotyczne zbiory misyjne, jak i ulubiona przez dzieci całoroczna, unikatowa w skali kraju ekspozycja ponad 100 szopek bożonarodzeniowych pochodzących z całego niemal świata.

            Drugim ważnym punktem naszego rajdu było spotkanie w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, gdzie zobaczyliśmy Kryptę s. Leoni, ruchomą szopkę oraz Muzeum Misyjne z bardzo ciekawymi zbiorami z każdego kontynentu.

             Późno ;), zmęczeni pragnęliśmy wspólnie zakończyć ten wyjątkowy dzień przy ognisku, kiełbaskach i harcerskich piosenkach. Z harcerskim CZUWAJ! do zobaczenia kiedyś na szlaku.

          • Europejski Dzień Języków

          • Jak co roku, w dniu 26. września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001r. Jego głównym celem jest pokazanie, jak ważna jest w dzisiejszych czasach nauka języków obcych. Również uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami języka angielskiego i niemieckiego przyłączyli się do obchodów tego święta, przygotowując z tej okazji część artystyczną. W odegranych, pełnych humoru scenkach, pokazali jak trudno jest się porozumieć z obcokrajowcem, nie znając jego języka. Nie zabrakło również występów muzycznych, podczas których  uczennice kl. IV, V i VII zaśpiewały znaną wszystkim piosenkę "Panie Janie" w czterech wersjach językowych. Niespodzianką była niemiecka piosenka "Drei Chinesen mit dem Kontrabass" w wykonaniu uczennicy kl. VII, która dopiero w tym roku rozpoczęła  naukę     j. niemieckiego, a mimo to sprostała zadaniu niełatwej wymowy w tym języku. Wiele emocji wśród uczniów, również tych najmłodszych, wywołał udział w konkursach. W pierwszym z nich należało odgadnąć nazwę państwa po zaprezentowanej fladze narodowej, a w drugim wskazać język, w którym wypowiadane było "Dzień dobry". Aby jeszcze bardziej zachęcić naszych wychowanków do nauki języków obcych, również na gazetkach szkolnych pojawiły się ciekawostki językowe, podstawowe zwroty w wersjach wielojęzycznych, czy też kody QR, które po zeskanowaniu przekierowywały na strony internetowe z quizami językowymi. W ten sposób udowadniamy uczniom, że nauka języków może być dobrą zabawą, a przy tym również świetną przygodą.

          • Biwak w Haczowie

          • Po wielu miesiącach niemożności spotkania się z naszymi zaprzyjaźnionymi zuchami                             i harcerzami z Hufca Brzozów, 24 i 25 września nareszcie dane nam było uczestniczyć w biwaku w ramach harcerskiego jesiennego „startu” w Haczowie. Biwakowanie rozpoczęliśmy obrzędowym ogniskiem, na którym mogliśmy posłuchać opowieści leśniczego z Nadleśnictwa Brzozów. Dowiedzieliśmy się min. o funkcjach lasu, gatunkach drzew, zwierzynie leśnej. Ciemna noc sprowadziła nas do miejsca biwakowania, gdzie odbyło się śpiewogranie, harcowanie i odpoczynek. W sobotę uczestniczyliśmy w wielu interesujących zajęciach, drużynowo tworzyliśmy mapę trasy po najbliższej okolicy. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu pt. „Graj w zielone” gdzie druhenka Zuzia zdobyła drugie miejsce- gratulujemy.

            Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zbiórkach harcerskich w naszej szkole.

          • GMINNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ PT. „ BYĆ JAK JAN PAWEŁ II ”

          • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce

            serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Dydnia do udziału

            w GMINNYM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

            PT. „ BYĆ JAK JAN PAWEŁ II ”


            CELE KONKURSU:

            - rozwijanie postaw patriotycznych, społecznych, kulturowych młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy o jednym z największych Polaków w naszej historii - Papieżu Janie Pawle II,

            - poznawanie życia, nauk oraz interpretacji nauczania Jana Pawła II,

            - integracja uczniów Szkół Podstawowych Gminy Dydnia wokół Najwybitniejszego z Polaków, jako przykładu do naśladowania,

            - autorefleksja nad wartościami, które są w naszym życiu najważniejsze,

            - rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.


            ZASADY KONKURSU:

            1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Dydnia.
            2. Każda szkoła może wytypować maksymalnie 3 prace uczniów i przesłać do naszej placówki.
            3. Konkurs odbędzie się w terminie 20 września 2021r. – 11 października 2021r.
            4. Sposób przeprowadzenia konkursu:

            - konkurs polega na przygotowaniu przez uczniów prezentacji multimedialnej, w której przedstawią, jakie zasady nauczania Jana Pawła II oraz wartości chcieliby wdrożyć lub wdrażają w swoje codzienne życie,

            - praca musi być wykonana przez jednego ucznia,

            - prezentacja multimedialna ma być opracowana w programie Microsoft Power Point ( *.ppt, *.pptx) lub Libre Office Impress ( *.odp), wewnętrzna organizacja oraz ilustracja slajdów jest dowolna,

            - prezentacja powinna zawierać min. 10 slajdów, a czas trwania całej prezentacji – do 5 minut,

            - w prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych,

            - w prezentacji należy umieścić nazwę szkoły, klasę, imię i nazwisko ucznia wykonującego pracę oraz imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna,

            - pracę należy zapisać w formie prezentacji przenośnej (CD, DVD, pendrive ) lub umieścić jako plik w załączniku do wiadomości e-mail,

            - pracę wraz z metryczką konkursową (załącznik 1) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika (załącznik nr 2 ) oraz nauczyciela/opiekuna (załącznik nr 3), należy dostarczyć do Szkoły Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce lub przesłać w formie elektronicznej na e-mail: ewacioban@onet.pl lub jola.d@onet.eu do dnia 11 października 2021r.

            WAŻNE! Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest podpisanie przez rodziców/ opiekunów dziecka i dołączenie do zgłaszanej pracy ww. załączników;

            - prace zgłoszone na konkursu pozostają do dyspozycji organizatora.

            5. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwało jury powołane przez organizatora, które wyłoni laureatów I, II i III miejsca.

            6. Kryteria oceniania:

            - zgodność treści prezentacji z hasłem przewodnim konkursu,

            - poprawność merytoryczna zamieszczonych w prezentacji informacji,

            - przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji,

            - adekwatność zastosowanych narzędzi i efektów do przedstawianych treści,

            - innowacyjność i kreatywność w podejściu do tematu,

            - ogólne wrażenie estetyczne.

            7. Prace laureatów zostaną zaprezentowane podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły tj. 15 października 2021r. Dla uczestników przewidziano dyplomy, a dla laureatów również nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone w tym dniu (jeśli pozwolą na to warunki epidemiologiczne).


            Termin zgłaszania prac konkursowych – 11.10.2021r.

            tel. 13-430-34-12, e-mail : ewacioban@onet.pl lub jola.d@onet.eu


            Organizatorzy: mgr Ewa Cioban, mgr Jolanta Dąbrowiecka


            Załącznik 1 – metryczka pracy konkursowej



            Gminny Konkurs na Prezentację Multimedialną pt. „Być jak Jan Paweł II”


            Imię i nazwisko uczestnika




            Klasa



            Pełna nazwa szkoły





            Telefon szkoły





            Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna




            Telefon kontaktowy nauczyciela/opiekuna



            Załącznik nr 2 dla uczestnika – zgoda na przetwarzanie danych osobowych ( RODO)


            Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika


            Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119, s. 1)

            wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka ……………………………………………………………………………………………….

            przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jabłonce

            w celach przeprowadzenia konkursu „ Być jak Jan Paweł II”

            w tym na:

            □* przetwarzanie danych osobowych podczas prac komisji konkursowych, publikację

            danych identyfikacyjnych ucznia na stronie internetowej szkoły oraz w lokalnych

            mediach podczas ogłaszania wyników konkursu, publikację wizerunku

            ucznia w postaci zdjęć z uroczystości wręczenia nagród, umieszczenie prac nadesłanych na

            konkurs podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem szkoły uczestnika na stronie internetowej szkoły www.spjablonka.edupage.org oraz odtwarzanie

            multimedialnych prezentacji konkursowych na terenie szkoły w Jabłonce .


            *proszę zakreślić


            Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może być wycofana

            w każdym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego

            dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.


            ……………..……………………………………………..

            data i czytelny podpis rodzica/ prawnego opiekuna




            Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych


            Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 119, s. 1) informuję, że:


            1. Administratorem Pana/i danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce, Jabłonka 19, 36-204 Dydnia.
            2. Dane osobowe ucznia przetwarzane będą w celu zorganizowania Gminnego Konkursu na Prezentację Multimedialną „Być jak Jan Paweł II” w siedzibie szkoły (podstawa prawna: art. 6 ust 1 pkt. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych);
            3.  Posiada Pan/i prawo do: dostępu do treści danych i ich poprawiania, sprostowania danych, usunięcia i przenoszenia danych, cofnięcia zgody na przetwarzanie.
            4.  Ma Pan/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie Pana/i danych osobowych naruszałoby przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.
            5. Nieudzielenie zgody nie niesie ze sobą konsekwencji prawnych, ale uniemożliwia udział uczestnika w konkursie.



            ……………..……………………………………………..

            data i czytelny podpis rodzica/ prawnego opiekuna









            Załącznik nr 3 dla nauczyciela/opiekuna – zgoda na przetwarzanie danych osobowych ( RODO)


            Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nauczyciela/opiekuna


            Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119, s. 1)

            wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

             przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jabłonce

            w celach przeprowadzenia konkursu „ Być jak Jan Paweł II”

            w tym na:

            □* przetwarzanie danych osobowych podczas prac komisji konkursowych, publikację

            danych identyfikacyjnych nauczyciela/opiekuna na stronie internetowej szkoły www.spjablonka.edupage.org

            oraz w lokalnych mediach podczas ogłaszania wyników konkursu, publikację wizerunku

             w postaci zdjęć z uroczystości wręczenia nagród i podziękowań.


            *proszę zakreślić


            Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może być wycofana

            w każdym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego

            dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.


            ……………..……………………………………………..

            data i czytelny podpis rodzica/ prawnego opiekuna




            Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych


            Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 119, s. 1) informuję, że:


            1. Administratorem Pana/i danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce, Jabłonka 19, 36-204 Dydnia.
            2. Dane osobowe nauczyciela/opiekuna przetwarzane będą w celu zorganizowania Gminnego Konkursu na Prezentację Multimedialną „Być jak Jan Paweł II” w siedzibie szkoły (podstawa prawna: art. 6 ust 1 pkt. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych);
            3.  Posiada Pan/i prawo do: dostępu do treści danych i ich poprawiania, sprostowania danych, usunięcia i przenoszenia danych, cofnięcia zgody na przetwarzanie.
            4.  Ma Pan/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie Pana/i danych osobowych naruszałoby przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.
            5. Nieudzielenie zgody nie niesie ze sobą konsekwencji prawnych, ale uniemożliwia przedstawienia pełnej informacji z rozstrzygnięcia konkursu.




            ……………..……………………………………………..

            data i czytelny podpis nauczyciela/opiekuna


            wersja word do pobrania: konkurs_Jan_Pawel_II.docx


          • Sukces Zuzi Bukład w "NieTuzinkowym Biegu"

          • W miniony weekend (18-19.09) w Hłudnie odbył się  "NieTuzinkowy Bieg" organizowany przez Stowarzyszenie Euro-San. Wzięła w nim udział nasza uczennica z klasy II - Zuzanna Bukład, która w kategorii "bieg skrzata"(200m) zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

          • Sprzątanie świata

          • 16 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątania świata". Młodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Panią Beatę Malawską, a następnie obejrzeli bajkę, w której "Miedzik" przypomina dzieciom jak dbać o środowisko. Starsi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętnośći w "ekologicznych podchodach". Mamy nadzieję, że ten dzień przypomni wszystkim jak ważna jest troska o nasze środowisko. Pamiętajcie: Ziemia jest tylko jedna!

          • Koniec spisu już za dwa tygodnie!

          • Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zostało tylko dwa tygodnie. Osoby, które jeszcze się nie spisały, powinny to zrobić jak najszybciej, ponieważ spis jest obowiązkowy.

            Obowiązek ten wynika z ustawy, a odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym zagrożona jest grzywną.

            Jeżeli ktoś nie spisał się sam przez internet (spis.gov.pl), bądź infolinię spisową (22 279 99 99), skontaktuje się z nim rachmistrz. Zgodnie z ustawą nie możemy odmówić rachmistrzowi udzielenia informacji.

          • Konkurs GUS „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”

          • Zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”. Konkurs przeprowadzony zostanie w dniach 1 września – 30 września 2021 roku.  Do wygrania atrakcyjne nagrody.Zadaniem konkursowym, jest przygotowanie scenariusza zajęć edukacyjnych (stacjonarnych lub on-line) mających na celu przedstawienie NSP 2021: podkreślenie roli spisu, jego znaczenia dla społeczeństwa obywatelskiego, zaprezentowanie do jakich celów wykorzystywane są dane pozyskane w jego trakcie, w jednej z kategorii:a) szkoła podstawowa: scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów klas VI-VIII,b) szkoła ponadpodstawowa: scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów liceum, technikum, szkoły branżowej.Formularz rejestracji w konkursie dostępny będzie na stronie konkursowej od 7 września 2021 r. https://rejestracja.stat.gov.pl/Scenariusz/

            Regulamin i szczegóły na stronie: https://spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021/

          • Uroczystość rozpoczęcia raku szkolnego 2021/2022

          • 1 września cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w kościele parafialnym na mszy świętej. Następnie już na sali gimnastycznej serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów Dyrektor szkoły p. Zuzanna Dmitrzak. Uroczystość uświetnili nasi uczniowie, którzy pod okiem p. Zofii Pajęckiej przygotowali część artystyczną. Kolejna część, pierwsze spotkanie z wychowacami, odbyła się w klasach. 

            Życzymy naszym uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym.