• Św. Jan Paweł II - Cywilizacja Życia
          • Św. Jan Paweł II - Cywilizacja Życia

          • Życie ludzkie jest bezcenne - XXIII Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce W uroczystym pochodzie, prowadzonym przez sztandar szkoły, uczniowie oraz zaproszeni goście udali się na uroczystą  Mszę Świętą celebrowaną przez ks. proboszcza  Bogusława Zajdla. Po niej wszyscy udali się pod pomnik Jana Pawła II  by złożyć mu w hołdzie kwiaty, a dokonała tego Wójt Gminy Dydnia – Pani Alicja Pocałuń wraz z przedstawicielami Rady Gminy Dydnia, druhowie OSP w Jabłonce: Mateusz Kozłowski i Piotr Dmitrzak oraz przedstawiciele społeczności szkolnej. Następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Został podsumowany konkursu recytatorski oraz bieg Papieski. Pani Wójt z organizatorami konkursów wręczyły dyplomy oraz nagrody. Dokonano również odznaczenia medalami "Przyjaciel Szkoły" osoby zasłużone dla naszej społeczności. W części artystycznej dzieci przedstawiły sztukę pod tytułem  Jan Paweł II- Cywilizacja Życia. Dziewczynki z kl.4 zatańczyły piękny taniec z szarfami który śpiewem dopełniła Zuzanna Kulon w piosence "Jesteś". Każdy uczestnik uroczystości zabrał ze sobą do domu zakładkę ze słowami św. Jana Pawła II, by móc wspominać dzisiejsze wydarzenie.

            K.Myćka

        • JESIENNY START HARCERSKI
          • JESIENNY START HARCERSKI

          • 6 października w naszym hufcu odbył się harcerski start. Rozpoczęliśmy go rajdem na trasie Końskie-Dydnia.Pierwszym punktem naszej wyprawy była zbiórka przy domu ludowym na Końskim. Przez cala dlugosc trasy działaliśmy w zastępach.Nasz zastęp " Złote Klony " świetnie sobie poradzil. Za zadanie mielismy np. zbudować trzy rodzaje ognisk, zorientować mapę i wyznaczyć trasę rajdu, znaleźć i nazwać dziko rosnące rośliny, wyznaczyć azymut i wiele innych.

            Rajd dobiegał już końca ale mieliśmy jeszcze spotkanie z panem Piotrem Szulem. Pan Piotr zapoznał nas z historia Gminy Dydnia i jej przyrodniczymi tajemnicami. Bardzo nam się podobało. Serdecznie dziękujemy!Trasa była bardzo przyjemna a oficjalne zakończenie rajdu odbyło się w Szkole Podstawowej w Jabłonce. Właśnie w naszej szkole w po raz pierwszy odbył się Harcerski Hufcowy Start.Tutaj rozpoczął się zaraz po rajdzie Sportowy Biwak. Mieliśmy różne zadania do wykonania, były bardzo interesujące i nauczyliśmy się dzięki nim wiele nowych rzeczy. Następnie rozstrzygnęliśmy komu najlepiej poszły zadania rajdowe. A zaraz przed pójściem spać wszyscy udaliśmy się na Śpiewogranie. Z samego rana po śniadaniu odbyła się Olimpiada Sportowa. W zastępach rywalizowaliśmy ze sobą w przeróżnych dziedzinach sportowych. Po tym niecierpliwie czekaliśmy na podsumowanie biwaku na którym dowiedzieliśmy komu i jak poszło w sportowych potyczkach. W tej właśnie Olimpiadzie dziewczyny z naszego zastępu wywalczyły 3 miejsce . W zawodach biegowych-indywidualnych, druhna Ania Buklad z naszej drużyny wywalczyla 3 miejsce. BRAWO! Gratulacje dla wszystkich! Szczęśliwi, pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do domów .

            Czuwaj!

            dh Zuzanna Kulon

        • Bliżej poezji Jana Pawła II
          • Bliżej poezji Jana Pawła II

          •             W dniu 5.10.2023r. w Szkole Podstawowej w Jabłonce odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Bliżej poezji Jana Pawła II". Organizatorem konkursu była Pani Justyna Cyparska i Pani Jolanta Dąbrowiecka. Konkurs jest częścią szkolnych obchodów Dnia Patrona szkoły.

                        Celem konkursu było ukazanie bogactwa osobowości Karola Wojtyły poprzez obcowanie z jego twórczością poetycką i jej wartościami religijnymi, estetycznymi i literackimi. Konkurs stwarzał możliwość otwarcia się na te wartości i był okazją do przedstawienia własnej interpretacji wybranych utworów poetyckich papieża, a także poznania utworów, które mówią o Ojcu Świętym.

                        Tegorocznym mottem konkursu recytatorskiego były słowa Jana Pawła II: "Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic". Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: "Jan Paweł II – cywilizacja życia". Dlatego dekoracja konkursowa nawiązywała również do tego hasła: życie jako dar Boży i troska o to życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

                        Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe:

            klasy I-III. IV-VI i VII-VIII. Uczestnicy prezentowali jeden wybrany przez siebie utwór Karola Wojtyły (klasy IV-VIII) lub wiersz o Janie Pawle II (uczniowie z młodszych klas). Oceny recytacji dokonała powołana komisja konkursowa w składzie: ks. Proboszcz Bogusław Zajdel, pan Bogdan Miś – nauczyciel i pani prezes POAK Elżbieta Cyparska.

                        W kategorii klas I-III zwyciężył Michał Stachyrak (uczeń klasy II), II miejsce zajął Franciszek Sokołowski, a III miejsce – Bartłomiej Gondek.

                        W kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła Lena Zarzyka, II miejsce otrzymała Julia Dmitrzak, a III miejsce zajął Wojciech Kwolek. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Marcjanna Myćka.

                        W kategorii klas VII-VIII dwa pierwsze miejsca otrzymały: Zuzanna Kulon i Patrycja Kaszowska.

                        Konkurs odbył się w Centrum Jana Pawła II. Atmosfera konkursowa była bardzo podniosła nie tylko ze względu na poezję Karola Wojtyły, ale także na wybrane miejsce. Zdjęcia i pamiątki związane z Naszym Patronem wprawiły nas w niezwykle nostalgiczny nastrój.

                        Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za odwagę i szerzenie poezji Karola Wojtyły oraz wierszy o Janie Pawle II.

                        Wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców i uczestników konkursu odbędzie się 16.10.2023r. w dniu obchodów Dnia Patrona SP w Jabłonce – Jana Pawła II.

                       

             

             

            Justyna Cyparska - katecheta

          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

          • 29 września br. nasza szkoła przyłączyła się do świętowania Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (ESSD). Wraz z kilkunastoma tysiącami szkół z całego świata celebrowaliśmy aktywność fizyczną, zachęcając dzieci do wspólnej zabawy i zdrowego stylu życia. Tego dnia dzieci z klas 0-3 z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych ćwiczeniach sportowych. Wszystkim ćwiczeniom towarzyszyła prezentacja multimedialna. Było mnóstwo  pozytywnej energii i radości. W tym dniu nasi uczniowie udowodnili, że kochają sport i dobrą zabawę.

          • Bieg papieski już za nami

          • Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się "Bieg papieski". W tym roku wystartowało prawie 80 zawodników. Trasa biegu przebiegała wzdłuż drogi przy naszej szkole, natomiast meta usytuowana była na boisku "Orlik". Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczynki: I grupa - klasy 1-3, II grupa - klasy 4-6, III grupa - klasy 7-8. Każda z grup pokonywała odpowiedni dla siebie dystans. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Pan Wiesław Sowa, zaś o bezpieczeństwo na trasie zadbali druhowie z OSP Jabłonka, za co serdecznie im dziękujemy. Zwycięscy biegu otrzymają dyplomy oraz medale podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona naszej szkoły 16 października.

          • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO  „Bliżej twórczości Jana Pawła II” 

          • 1.Organizatorem Konkursu Recytatorskiego „Bliżej poezji Jana Pawła II” są nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce 2. Konkurs jest częścią szkolnych obchodów Dnia Patrona.

             

            CELE: Celem Konkursu jest ukazanie bogactwa osobowości Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II poprzez obcowanie z Jego twórczością poetycką i jej wartościami religijnymi, ogólnoludzkimi, literackimi i estetycznymi. Konkurs stwarza możliwość otwarcia się na te wartości i jest okazją do przedstawienia własnej interpretacji wybranych utworów poetyckich Autora, a także poznania utworów, które mówią o Ojcu Świętym.

             

            WARUNKI UCZESTNICTWA:

            Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

            Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie do pani Justyny Cyparskiej lub do poani Jolanty Dąbrowieckiej chęci uczestnictwa w konkursie do 29.09.2023 r. i podanie tytułu wybranego tekstu lub fragmentu tekstu Karola Wojtyły lub wiersza o Janie Pawle II (dla klas I-III) oraz recytacja wiersza podczas konkursu. Za pomoc w wyborze utworu Karola Wojtyły (dla klas starszych) lub o Janie Pawle II (dla klas młodszych) odpowiedzialni są nauczyciele języka polskiego uczący w poszczególnych klasach. Z jednej klasy mogą zgłosić się dwie osoby. W przypadku większej liczby chętnych o kandydatach decyduje nauczyciel polonista lub wychowawca klasy.

             

             

            ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU:

            Uczestnik prezentuje jeden wybrany przez siebie utwór Karola Wojtyły lub o Janie Pawle II (klasy młodsze). Czas recytacji – do 5 minut. Oceny recytacji dokona komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Oceniane będą : dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie (, ogólny wyraz artystyczny ( kultura słowa, uzasadniony gest sceniczny, (dopuszcza się podkład muzyczny, strój lub rekwizyty) oraz interpretacja utworu (tempo, intonacja, dykcja).

             

            Konkurs odbędzie się 5 października 2023r.

             

            Dla uczestników przewidziane są nagrody i dyplomy.

             

            Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć i materiałów zarejestrowanych podczas przebiegu konkursu oraz do zmian w terminach podanych w regulaminie.

        • Witaj szkoło!
          • Witaj szkoło!

          • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

            4 września 2023r.

             

            Nowy rok szkolny wyjątkowo rozpoczęliśmy 4 września. Na początek zgromadziliśmy się w kościele parafialnym na uroczystej Mszy Św. aby następnie przejść do naszej szkoły. Wszystkich zebranych na sali gimnastycznej powitali uczniowie najstarszych klas, przygotowaną pod okiem p. Zofii Pajęckiej częścią artystyczną. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Zuzanna Dmitrzak. Z entuzjazmem powitała nowych uczniów naszej szkoły. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli przedmiotów. Życzyła wszystkim sukcesów i wiele okazji do radości w nowym roku szkolnym. Po słowach: ROK SZKOLNY 2023/2024 UWAŻAM ZA OTWARTY wszyscy uczniowie przeszli do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcą. W uroczystości udział wzięły również Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Jolanta Bieda. Pani Wójt życzyła uczniom wszystkiego co najlepsze w nowym roku szkolnym, powodzenia oraz wielu sukcesów w nauce.

             

          • Wyprawka

          • Szanowni Rodzice!

             

            Podręczniki „Ciekawa zabawa. Sześciolatki” oraz „Super Heroes” ( do nauki języka angielskiego) zostały zamówione w wydawnictwie Nowa Era i będą do odbioru na początku roku szkolnego.

             

            Poniżej znajduje się lista przyborów potrzebnych dzieciom w oddziale przedszkolnym do pracy na zajęciach w ciągu całego roku szkolnego. Bardzo proszę o zaopatrzenie dzieci w poniższe materiały i przyniesienie ich na początku roku szkolnego do szkoły. Przybory będą umieszczone na indywidualnych półkach dzieci w sali oddziału przedszkolnego.

            Dziękuję!

            Wychowawczyni – Ewa Cioban

             

            PRZYBORY

            DLA DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

            (proszę o podpisanie wszystkich przyborów)

             

            • Blok rysunkowy biały lub ryza białego papieru ksero,
            • Blok z kolorowymi kartkami – rysunkowy i techniczny,
            • Kredki ołówkowe,
            • Ołówek,
            • Temperówka,
            • Gumka do mazania,

            •           Farby plakatowe + pędzel + kubek,

            •           Klej w sztyfcie,

            •           Nożyczki,

            •           Teczka z gumką na prace plastyczne,

            • Teczka na prace z języka angielskiego,

            •           Plastelina,

            •           Strój do ćwiczeń w worku z materiału (koszulka z krótkim rękawem, spodnie dresowe lub spodenki/getry).

            Ponadto:

            Wszystkie dzieci muszą mieć pantofle, które będą zostawiane w szatni oddziału przedszkolnego.

        • "Nie takie stare" - IX KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ
          • "Nie takie stare" - IX KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

          • Konkurs piosenki  „Nie takie stare..(jak świat)”, organizowany przez Brzozowski Dom Kultury, jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klasy: VI, VII i VIII oraz szkół średnich. Zadaniem konkursu jest rozwijanie zdolności wokalnych uczniów, którzy ukończyli V klasę szkoły podstawowej, oraz zainteresowanie ich repertuarem polskich wokalistów i zespołów, począwszy od lat 60 do współczesnych. Wokaliści spośród wskazanego repertuaru wybierali utwór, który zaprezentowali podczas eliminacji 26 kwietnia b.r. Po wysłuchaniu 23 utworów komisja Jury postanowiła zakwalifikować do finału 19 młodych wokalistów. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Kulon.

            Zuzia podczas konkursu zaprezentowała wymagający utwór z repertuaru Edyty Górniak - "Szyba". Podczas koncertu finałowego, przy akompaniamencie zespołu muzycznego, oczarowała Jury interpretacją utworu i wyśpiewała I miejsce w kategorii klas VI-VIII.

            Gratulujemy kolejnego sukcesu!

             

            zdjęcia (źródło): Facebook

             

        • Piknik rodzinny
          • Piknik rodzinny

          • 11 czerwca b.r. cała społeczność szkolna spotkała się, by świętować Dzień Rodziny. Zaplanowano moc atrakcji, jednak pogoda spłatała nam figla i cała impreza musiała zostać przeniesiona do sali gimnastycznej w szkole. Nie przeszkodziło to jednak nikomu w dobrej zabawie! Najpierw życzenia dla Mam i Tatusiów złożyli uczniowie klas 0 – III w formie wierszy i piosenek oraz tańca szkolnego zespołu MANZAM. Później swoje talenty zaprezentowali uczniowie klas starszych. Był: śpiew, gra na instrumentach oraz akrobacje sportowe. Swoje życzenia dzieciom i Rodzicom złożyła również Wójt Gminy Dydnia – Alicja Pocałuń, dołączając też słodki poczęstunek dla dzieci. W dalszej części imprezy uczestnicy mogli utrwalić umiejętność udzielania pierwszej pomocy podczas spotkania z ratownikami z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei strażacy z OSP w Jabłonce zachęcali do zmierzenia się z wężem gaśniczym, prezentowali też swój sprzęt pożarowy. W międzyczasie słońce się do nas uśmiechnęło i dzieci mogły do woli korzystać z dmuchanego zamku i zjeżdżalni - dzięki Radzie Rodziców. W tym miejscu należy podkreślić ogromną pracę, którą wykonały Mamy w postaci pysznych ciast, ciasteczek, babeczek i słonych przekąsek dla zgłodniałych podczas korzystania z piknikowych atrakcji. Była też kuchnia polowa z pysznym bigosem oraz wata cukrowa. Nie zabrakło też loterii fantowej, w której każdy los wygrywał, dlatego błyskawicznie zostały wyprzedane. Wiktoria Pajęcka i Amelia Kondracka (nasze byłe uczennice) malowały wszystkim chętnym buzie i robiły tatuaże, a Pani Kinga Myćka jako fantastyczny klaun tworzyła cuda z balonów. Nie zabrakło też animatorek prowadzących zabawy z młodszymi dziećmi.  Ogromną frajdą okazała się gra bumper ball, czyli dmuchane kule, do których można częściowo wejść przy pomocy regulowanej uprzęży. Zapewnia ona coś na kształt tarczy ochronnej, dlatego można w niej biegać i zderzać się z innymi uczestnikami zabawy. Turniej w piłkę nożną w takich kulach sprawił mnóstwo radości każdemu uczestnikowi. Jak widać, nie ma złej pogody na rodzinną zabawę!

             

                   Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy.  Dziękujemy również naszym sponsorom: Państwo Lucyna i Dariusz Rybczak, Państwo Magdalena i Mariusz Stachyrak, Sklep „Lewiatan” w Jabłonce, Firma ubezpieczeniowa „Olimpia”, Firma „GRABO”, Sklep „Alta”, Firma „Gran-Pik” Brzozów. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy podarowali nagrody do loterii fantowej. Słowa podziękowania kierujemy również do członków Akcji Katolickiej, którzy co roku wspierają naszą imprezę.

            Przyjmijcie Państwo podziękowania od całej społeczności szkolnej za okazałe serce i dobrą wolę.

             

             

        • Dzień Talentów
          • Dzień Talentów

          • Każdemu Bóg dał talent,

            obdarzył go szczególną zdolnością,

            trzeba ją tylko w sobie odnaleźć

            i dzielić sie tą umiejętnością.

                        7 czerwca  już po raz szósty odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Talentów. Uczniowie wszystkich klas mieli   okazję do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, talentami, uzdolnieniami i sukcesami na forum całej szkoły Na scenie zaprezentowało swoje umiejętności 25  uczniów.  Byli wśród nich muzycy, piosenkarze, akrobaci, plastycy, miłośnicy klocków Lego, poezji, wirtuoz kostki Rubika.

                        Na początku mogliśmy  podziwiać wokalistów : Franciszka Sokołowskiego z kl. II, Maję Tymińską z kl. III, Adriannę Jatczyszyn z kl. IV, Nikolę Słomiany z kl. V, Zuzannę Kulon z kl. VI oraz Martynę Sokołowską z kl. VIII. Swoimi pięknymi występami zachwyciły wszystkich. Następnie wszyscy wsłuchali się w recytację Gabrysi Krzysik, która choć uczęszcza dopiero do kl. "0" zaprezentowała utwór Juliana Tuwima "Spóźniony słowik".

                        Z kolei na scenie pojawili się instrumentaliści: Lena Zarzyka, Izabela Tymińska, Julia Kraczkowska z kl. IV, Wiktor Sokołowski z kl. VI i Dominik Sobolak z kl. VIII.

                        Po przepięknym występie młodych muzyków przyszedł czas na akrobatki. Lena Zarzyka, Izabela Tymińska i Julia Żaczek zaprezentowały układ, który wzbudzał gorący aplauz widowni.

                        Na zakończenie pokazów Adam Jatczyszyn  z kl. IV pokazał swoje umiejętności                z kostką Rubika, a miał ich aż trzy.

                        Następnie utalentowani plastycznie, czyli Wiktoria Krzysik z kl. I, Nikola Myćka, Małgorzata Krzysik i Adam Sokołowski z kl. II oraz  Marcjanna Myćka  z kl. III,  przedstawiali swoje prace plastyczne wykonane kredkami, ołówkiem, węglem. Uzdolnieni chłopcy: Piotr Komski, Henryk Kozłowski, Szymon Sokołowski z kl. "0' oraz Karol Rozmus z kl. II pokazali cudeńka zbudowane z klocków Lego.                                                                                                      

                        Występujący poddani zostali ocenie jury w składzie: pani Jolanta Dąbrowiecka (przewodnicząca), pani Agnieszka Stadnik oraz reprezentantka  Samorządu Uczniowskiego – Weronika Zanewiat. Komisja stanęła przed trudnym wyborem ze względu na różnorodność występów i ich bardzo wysoki poziom.  Podczas obrad komisji Dominik Sobolak zabawiał publiczność programem "Jaka to melodia?"

                        Podczas 6. edycji Szkolnego Dnia Talentów przyznano 12 wyróżnień, otrzymali je:

            Marcjanna Myćka(praca plastyczna - rysowanie węglem),

            Adam Sokołowski (rysunek na wodzie),

            Piotr Komski (klocki Lego),

            Franciszek Sokołowski (śpiew),

            Adrianna Jatczyszyn (śpiew),

            Nikola Słomiany (śpiew),

            Zuzanna Kulon (śpiew i  gra na instrumencie)

            Martyna Sokołowska (śpiew),

            Dominik Sobolak (gra na akordeonie),

            Lena Zarzyka (gra na akordeonie),

            Wiktor Sokołowski (gra na pianinie),

            Adam Jatczyszyn  (układanie kostki Rubika).

            Wszyscy uczestnicy Szkolnego Dnia Talentów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                        Pokazy naszych szkolnych Artystów wzbudzały zachwyt  i radość, czego dowodem były gromkie brawa widowni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! A już dziś zapraszamy na 7. edycję szkolnego „Mam Talent” w następnym roku. Zapamiętajcie słowa Jana Pawła II - patrona naszej szkoły: "Odkrywajcie w sobie zdolności, cieszcie się nimi, i rozwijajcie je                    z Bożą pomocą".

             

             

             

                                                                                                                              

        • Festiwale Piosenki Religijnej i Patriotycznej
          • Festiwale Piosenki Religijnej i Patriotycznej

          • Koniec roku szkolnego obfituje w liczne konkursy wokalne, plastyczne, sportowe itp.. Biorą w nich udział również uczniowie naszej szkoły.

            3 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbył się IV Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej w którym udział wzięło ponad 120 dzieci.

            Natomiast 10-11 czerwca br. w Klubie Górnika w Sanoku odbywał się XVII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. ks. Tomasza Grzywny.

            W obydwu festiwalach wzięła udział uczennica naszej szkoły Zuzanna Kulon (kl.6). Miło nam poinformować, że Zuzia dwukrotnie zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.