• Dzień Dziecka w naszej szkole

          •             Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej     w naszej szkole, dlatego postaraliśmy się, by był to dzień niezapomniany i wesoły dla wszystkich uczniów.

                        Pierwszym punktem obchodów Dnia Dziecka były wycieczki po najbliższej okolicy. Przez godzinę wszyscy z radością w sercu wędrowaliśmy po różnych zakątkach naszej miejscowości. O godz. 9:20  zebraliśmy się na Orliku, gdzie zorganizowano rozgrywki sportowe. W zabawie brali udział uczniowie klas IV-VIII, z których utworzono trzy drużyny piłkarskie. Pozostali uczniowie z zaangażowaniem pomagali i dopingowali. Wynik w tych meczach  nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.

                        Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw były lody, a potem dyskoteka. Nasza koleżanka Zuzia przygotowała kilka zabaw, które uatrakcyjniły dyskotekę. Była zabawa z krzesełkami, taniec z miotłą, pociąg i wiele innych. Dla tych, którzy nie lubią tańczyć, przygotowaliśmy pokój gier. Dzieci mogły tam wybrać coś dla siebie - szachy, scrablle, piłkarzyki, kości, czy jakąś grę planszową.
                        Wspólna zabawa z okazji Dnia Dziecka była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków. To był naprawdę cudowny dzień, który dostarczył wszystkim wielu emocji.

             

        • Słodki Dzień Dziecka w Muzeum Lizaka w Jaśle
          • Słodki Dzień Dziecka w Muzeum Lizaka w Jaśle

          • 1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie inaczej było też w naszej szkole. Uczniowie klas 0 – 3 wybrali się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Pogoda dopisała, a na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Na początku dzieci poznały historię lizaka, by następnie przejść do laboratorium i dowiedzieć się więcej o barwnikach oraz zapachach, przy pomocy których tworzone są lizaki. Ciekawym miejscem w muzeum była też sala, w której gromadzone są prace konkursowe nt. „Mój wymarzony lizak”. Liczba prac i pomysłowość małych artystów naprawdę robi wrażenie! Kolejnym punktem wycieczki było poznanie sposobu wytwarzania lizaków – począwszy od maszyn i urządzeń, poprzez wytwarzanie karmelu, barwienia go, aż do uformowania lizaka. Na to dzieci czekały najbardziej! Podczas warsztatów cukierniczych mogły samodzielnie nadać kształt swojemu lizakowi, umocować patyczek i zapakować go do ozdobnej folii. To była naprawdę ciekawa wycieczka!                                                            Ewa Cioban

          • Majówka ze św. Janem Pawłem II

          • MAJÓWKA ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

             

                        18 maja b.r. obchodziliśmy Majówkę poświęconą Patronowi naszej szkoły – świętemu Janowi Pawłowi II, która upamiętniała kolejną rocznicę Jego urodzin.

                        Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. Proboszcz Bogusław Zajdel. Po mszy udaliśmy się na dalszą część świętowania na salę gimnastyczną do naszej szkoły. Majówka rozpoczęła się pięknym koncertem uczniów ze Szkoły Muzycznej w Dydni, którzy solo i w duetach zagrali kilka utworów. Wśród występujących byli również uczniowie naszej szkoły.

                        O tym, co tak naprawdę ważne w życiu i o tym, czego nauczał nasz Patron - przypomnieli nam uczniowie naszej szkoły w pięknym montażu słowno-muzycznym. Zrozumienie, miłość, życzliwość, przyjaźń – słowa te pozostaną w naszych sercach. Usłyszeliśmy również wykonanie utworu S. Soyki "Na miły Bóg" oraz Cz. Niemena "Dziwny jest ten świat" przez nasze uczennice.

                        W podniosłym nastroju pozostaliśmy również dzięki występom uczniów, którzy wykonali pieśni o Papieżu.

                        Janie Pawle II – mówiłeś, że dzieci są nadzieją tego świata. Niech i dzieci naszej szkoły będą nadzieją, niosą nadzieję i przemieniają w dobro "oblicze tej ziemi".

             

            Justyna Cyparska

          • ZAWODY STRZELECKIE

          • 28 kwietnia b.r. pod Patronatem Burmistrza Brzozowa na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie  odbyły się Otwarte Wojewódzkie Zawody w strzelectwie sportowym z okazji 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla młodzieży Szkół Podstawowych.

            Udział w zawodach wzięło blisko osiemdziesięcioro dzieci z klas 7 i 8 szkół podstawowych z powiatu brzozowskiego.

            Wydarzenie zorganizowane zostało przez Klub Strzelecki ”SOKÓŁ” Jedlicze LOK, Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie oraz Podkarpacki Związek Strzelectwa Sportowego w Rzeszowie.

            Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce - Kacper Cipora osiągnął duży sukces w tych zawodach zdobywając III miejsce w konkurencji: karabinek dowolny, klasyfikacja: chłopcy. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów!

            Ponadto Kacper wziął również udział w zawodach strzeleckich z okazji Święta Konstytucji 3 Maja organizowanych przez UKS MOSiR Brzozów w dniu 3 maja b.r., gdzie zdobył V miejsce. Również gratulujemy!

            E. C.

             

             

             

             

             

             

             

             

             

        • Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych
          • Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych

          • 17 maja br. w Gminnym Ośrodka Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni odbył się I Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych.

            Nie zabrakło na nim reprezentacji naszej szkoły. Uczennice klasy 2 i 3 wizięły udział w przeglądzie tworząc zespół taneczny pod nazwą "MANZAM". Nazwa ta wzięła się od imion dziewczynek wchodzących w skład zespołu: Maja, Anastazja, Nadia, Zuzia, Alicja oraz Marcysia. Dziewczynki podczas przeglądu zaprezentowały taniec pt. "Minion's mix". Układ ćwiczyły wytrwale pod okiem p. Joanny Kulon, by finalnie zachwycić publiczność licznie zgromadzoną w budynku GOKu.

            Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz fotorelacji z tego wydarzenia. 

             

             Zdj. Kinga Myćka

          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024

          •  

            Zasady rekrutacji elektronicznej do szkół ponadpodstawowych

            na rok szkolny 2023/ 24

             

            Nabór do szkół ponadpodstawowych powiatu sanockiego

            Sanok: https://www.nabor.pcss.pl/sanok/szkolaponadpodstawowa/

            Nabór do szkół ponadpodstawowych powiatu brzozowskiego

            Brzozów: https://nabor.pcss.pl/brzozow/szkolaponadpodstawowa/

            Nabór do szkół ponadpodstawowych powiatu krośnieńskego

            Krosno: https://nabor.pcss.pl/krosno/szkolaponadpodstawowa/

            lub

            e-rekrutacja bezpośrednio ze strony szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru

             

            Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowychna rok szkolny 2023/24

            Termin rozpoczęcia rekrutacji do szkół ponadpodstawowych trwa od 15.05.2023 r. do 16.06.2023 r. do godz. 15.00

            https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/zarzadzenie-nr-1-2023-podkarpackiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-30-stycznia-2023-r/- załącznik nr1

             

            Reguły rekrutacji pozostają takie same jak w ubiegłych latach. O zakwalifikowaniu kandydata decyduje rezultat punktowy, jaki uzyska on po zsumowaniu wyników z egzaminów, ocen na świadectwie oraz ewentualnych dodatkowych osiągnięć (takich jak tytuł finalisty lub laureata konkursu przedmiotowego czy działalność w ramach wolontariatu). Dodatkowe punkty można otrzymać również za świadectwo z wyróżnieniem.

            Absolwenci szkół podstawowych mogą ubiegać się o przyjęcie do:

            4-letnich liceów ogólnokształcących,

            5-letnich techników,

            3-letnich szkół branżowych I stopnia.

            Uczniowie liceów ogólnokształcących i techników mogą zakończyć edukację w tego rodzaju szkołach zdaniem egzaminu maturalnego. Uczniowie techników i szkół branżowych I stopnia mają możliwość uzyskania zawodu. Ci ostatni mogą kontynuować edukację w szkole branżowej II stopnia lub liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

            Wniosek o przyjęcie do szkoły średniej może być złożony do maksymalnie trzech wybranych publicznych szkół, chyba że organ prowadzący szkoły dopuści możliwość składania wniosków do więcej niż trzech wybranych placówek.

            W postępowaniu rekrutacyjnym uczeń może uzyskać maksymalnie 200 punktów, z czego:

            100 punktów – za wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz

            100 punktów – za oceny i osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

            Jak przelicza się wyniki egzaminu ósmoklasisty na punkty?

            Podczas postępowania rekrutacyjnego za wyniki egzaminu ósmoklasisty uczeń może uzyskać maksymalnie 100 punktów.

            W celu przeliczenia wyrażonych w procentach wyników egzaminu ósmoklasisty uzyskanych przez ucznia należy pomnożyć uzyskane wyniki z języka polskiego i z matematyki przez 0,35, a z języka obcego nowożytnego – przez 0,30.

            W ten sposób uczeń może za wyniki z egzaminu ósmoklasisty maksymalnie uzyskać:

            z języka polskiego: 100% x 0,35 = 35 punktów,

            z matematyki: 100% x 0,35 = 35 punktów,

            z języka obcego: 100% x 0,30 = 30 punktów.

            Ile punktów należy się za świadectwo ukończenia ósmej klasy?

            W postępowaniu rekrutacyjnym uczeń może uzyskać maksymalnie 100 punktów za oceny i osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

            Oceny z języka polskiego i matematyki oraz dwóch pozostałych przedmiotów, które bierze się pod uwagę w czasie rekrutacji do danej szkoły średniej przelicza się na punkty w ten sposób, że za ocenę:

            celującą  – przyznaje się 18 punktów;

            bardzo dobrą  – przyznaje się po 17 punktów;

            dobrą  – przyznaje się po 14 punktów;

            dostateczną  – przyznaje się po 8 punktów;

            dopuszczającą  – przyznaje się po 2 punkty.

            W ten sposób uczeń może za oceny z czterech branych pod uwagę przedmiotów uzyskać maksymalnie 72 punkty.

            Za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem (z “czerwonym paskiem”) przyznaje się 7 punktów.

            Za uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkoły uczeń może dostać maksymalnie 18 punktów. Taką liczbę punktów może uzyskać uczeń, który odniósł sukcesy w więcej niż jednym konkursie. Za osiągnięcia w jednych zawodach absolwent szkoły podstawowej może uzyskać od 2 do 10 punktów.

            Wreszcie za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu uczeń może uzyskać 3 punkty.

            Udział w wolontariacie oraz osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych muszą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Jest to warunkiem przyznania odpowiednich punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

            HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM  2022/2023

            Termin główny

            1. język polski – 23.05.2023 r. (wtorek) – godz. 9:00

            2. matematyka – 24.05.2023 r. (środa) – godz. 9:00

            3. język obcy nowożytny – 25.05.2023 r. (czwartek) – godz. 9:00

            Termin dodatkowy

            1. język polski – 12.06.2023 r. (poniedziałek) – godz. 9:00

            2. matematyka – 13.06.2023 r. (wtorek) – godz. 9:00

            3. język obcy nowożytny – 14.06.2023 r. (środa) – godz. 9:00

            Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów:

            język polski – 120 minut (w przypadku przedłużenia – 180 minut)

            matematyka – 100 minut (w przypadku przedłużenia – 150 minut)

            język obcy nowożytny – 90 minut (w przypadku przedłużenia – 135 minut)

             

            Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty – 03.07.2023 r.

            Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji – do 06.07.2023 r.

            Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji – 06.07.2023 r.

             

            Instrukcja dotycząca wysyłania dokumentów do szkoły ponadpodstawowej –  POBIERZ -http://sp1.sanok.pl/wp-content/uploads/2022/05/Instrukcja-nabor.pdf

            Terminy postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych– OTWÓRZ

             

             

            Terminarz rekrutacji i regulamin rekrutacyjny I LO Brzozów https://lobrzozow.edupage.org/a/rekrutacja-202324

            Rekrutacja Zespół Szkół Ekonomicznych Brzozów https://zsebrzozow.edupage.org/a/rekrutacja-2023

            Nabór Zespół Szkół Budowlanych Brzozów https://www.zsbbrzozow.pl/regulamin-naboru

            Rekrutacja I LO Sanok https://cloud-6.edupage.org/cloud/Regulamin_rekrutacji_2023_24.pdf?z%3AM7DHb1XENCNtKWI5OyzFh6LWZFvsu%2FEPEdzZ3hScPgbTtaetXaEFEEyrdMD6MCFq

            Harmonogram rekrutacji II LO Sanok

            https://2lo.sanok.biz/rekrutacja/

            Zespół Szkół nr 3 w Sanoku https://www.zs3.sanok.pl/zs3/rekrutacja

            Zespół Szkół nr 2 w Sanoku https://zs2.sanok.pl/nabor-2022-2023/

            Zespół Szkół nr 5 w Sanoku http://zs5sanok.pl/zs5sanok/index.php?option=com_content&view=article&id=24&Itemid=137

             

            Załącznik: rekrutacja_lo_tech_zal_1v.docx

             

             

        • Laboratoria przyszłości
          • Laboratoria przyszłości

          • Dzięki uruchomieniu programu Laboratoria Przyszłości szkoły podstawowe w Polsce zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt tj. drukarki 3D, gogle VR, roboty, mikrokontrolery, nowoczesne studia nagrań i sprzęt techniczny różnego rodzaju.

                          Począwszy od września 2022 roku, szkoły podstawowe odwiedzają ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wspierać proces wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych z obszaru STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) w każdym województwie. 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem pojawiło się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

                          Do naszej szkoły Mobilne Laboratorium Przyszłości zawitało 8 maja b.r. Edukatorzy stworzyli na miejscu przestrzeń do eksperymentów, kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Podczas lekcji rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z predyspozycjami uczniów.

                          Zajęcia warsztatowe są prowadzone były w dwóch grupach dla uczniów klas IV - VIII przez parę edukatorów. Dotyczyły one następujących bloków tematycznych:

            Jak widzi komputer?, czyli wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to stanowiło wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

            Gogle VRprezentacja systemu Class VR (okularów), które pozwalają na realizację podstawy programowej z wielu przedmiotów, poznanie wizualizacji i modeli 3D do zastosowania w szerokim zakresie tematycznym do korzystania z gotowych zasobów i tworzenia własnych projektów lekcji.

            Druk 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie zapoznali się z budową drukarki oraz typami materiałów, z których można drukować, a w ramach ćwiczenia przygotowali i wprowadzali modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.                                    

            Ewa Cioban

          • Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz"

          • 27 kwietnia b.r. roku uczniowie klas V – VIII naszej szkoły odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Najpierw obejrzeliśmy ekspozycje zlokalizowane na trzech kondygnacjach Centrum. Były to wystawy tematyczne: „Lotnictwo”, „Żyję” i „Przyroda”. Wystawa była naprawdę bardzo ciekawym miejscem. Zawierała mnóstwo interesujących elementów dotyczących anatomii człowieka, elektryki, technologii, dźwięków, miejsc do relaksu, złudzeń optycznych, modeli zwierząt, mogliśmy nawet zobaczyć jak widzą osoby z przeróżnymi wadami wzroku.

                        Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy warsztatowe, aby móc odbyć zajęcia w pracowniach: „Biologia i Ekologia”, „Chemia” oraz „Robotyka”.

                        Pracownia biologiczna była miejscem do zaprzyjaźnienia się z mikroskopem i mikro światem. Najpierw zapoznaliśmy się z podstawowymi narzędziami tj. szkiełka nakrywkowego, szkiełka podstawowego, pipetki itp.. Później pracownicy pokazali nam jak przygotować swój własny preparat, który oglądaliśmy pod mikroskopem w różnych powiększeniach. Następnie oglądaliśmy wodę z jeziora i dostaliśmy kartki, na których napisano, co mamy w niej odnaleźć. Jednej osobie udało się znaleźć “fortepian”. Na końcu mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia preparatów pod mikroskopem.

            Było to bardzo ciekawe doświadczenie i na pewno osoby zainteresowane biologią będą zachwycone zajęciami w tej pracowni.

                        Pracownia chemiczna była miejscem do zaprzyjaźnienia się z tym na pozór groźnie wyglądającym przedmiotem. Panie pokazały nam jak zrobić bańkę w bańce, zobaczyliśmy jak działają niektóre reakcje chemiczne, a także detergenty i jak ważne jest mycie rąk mydłem i wodą, a nie tylko samą wodą. Wykonywaliśmy bardzo wiele eksperymentów w ubraniu ochronnym i goglach. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się większości osób. Myślę, że osoby zainteresowane chemią będą zadowolone z takich zajęć.

                        Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” to wyjątkowe i bardzo interesujące miejsce, do którego warto się wybrać na wycieczkę.

            Lena Bury

          • XIX MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

          • 28 kwietnia br. w Zespole Szkół w Niebocku odbył się XIX MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI OBOCJĘZYCZNEJ. Przegląd miał formę konkursową i został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. 

            W konkursie nie zabrakło uczennic z naszej szkoły: Adrianna Jatczyszyn (kl.4), Zuzanna Kulon (kl.6), Martyna Sokołowska (kl.8). Opiekę nad artystkami pełniła p. Jolanta Dąbrowiecka. Nasze uczennice wyśpiewały dwa I miejsca : Zuzanna Kulon w kategorii klas IV-VI oraz Martyna Sokołowksa w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy sukcesów. 

             

        • Wiwat 3 Maj!
          • Wiwat 3 Maj!

          • 28 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej przygotowała uroczystą akademię. Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego jej uchwalenie ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji. 

            Po części artystycznej najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali flagi Polski, z którymi udali się na krótki pochód.

        • Konkurs piosenki "Nie takie stare..."
          • Konkurs piosenki "Nie takie stare..."

          • Konkurs piosenki „Nie takie stare..(jak świat)” był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klasy: VI, VII i VIII oraz szkół średnich. Zorganizowany został przez Brzozowski Dom Kultury. Eliminacje do finału odbyły się 26 kwietnia br. Zadaniem uczestników było wykonanie piosenki z repertuaru wskazanych artystów: Vox i Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Kayah, Sława Przybylska. W konkursie wzięła udział uczennica naszej szkoły Zuzanna Kulon z klasy 6. Podczas eliminacji zaprezentowała piosenkę Edyty Górniak "Szyba" i wyśpiewała tym samym awans do finału. Koncert finałowy odbędzie się 15 czerwca br. o godz. 18.00 w sali widowiskowej BDK. Życzymy powodzenia.

             

            Zdjęcia źródło: IX Konkurs Piosenki  „Nie takie stare..(jak świat)” – BDK Brzozów (brzozow.pl)

        • Wizyta arcybiskupa Adama Szala
          • Wizyta arcybiskupa Adama Szala

          • Bądź pozdrowiony gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź, my zapalimy zamiast lamp, gorące ognie naszych serc…”

            W ten słoneczny poniedziałek wszyscy oczekiwali wyjątkowego gościa, Metropolitę Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala. Już u progu naszej szkoły powitała go Pani Dyrektor Zuzanna Dmitrzak, a uczniowie zaśpiewali wyżej cytowaną pieśń. Pani dyrektor, jako pierwsza skierowała do ks. arcybiskupa słowa powitania, a przedstawiciele najmłodszego grona uczniów wręczyli kwiaty. 

             Po powitaniu odbył się krótki montaż słowno – muzyczny przygotowany przez klasy 4-8, związany z patronem naszej szkoły św. Janem Pawłem II. Następnie głos zabrał sam ksiądz arcybiskup, który wyraził swoją radość z tego, że mógł się z nami spotkać. Opowiedział historię Zosi i "jej serduszka", a na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo oraz pamiątkowe zdjęcia zakończyły spotkanie z uczniami. Ksiądz Arcybiskup spotkał się także z nauczycielami, życząc wszystkiego dobrego i wszelkich łask pomocnych w wykonywaniu swego posłannictwa oraz dokonał wpisu do Kroniki Naszej Szkoły.  Wizyta Arcybiskupa Adama Szala w szkole była kontynuacją wizytacji duszpastersko-kanoniczej parafii Jabłonka.

          • Święto Chrztu Polski

          • 𝐍𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐢𝐞 𝐛𝐚𝐝𝐚𝐧́ 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐝𝐚𝐭𝐚 𝟏𝟒 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 𝟗𝟔𝟔 𝐫. 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐮𝐳𝐧𝐚𝐧𝐚 𝐣𝐚𝐤𝐨 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧 𝐏𝐚𝐧́𝐬𝐭𝐰𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐫𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐞̨𝐜𝐢𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐈 𝐜𝐡𝐫𝐳𝐭𝐮 Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

            Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu.

            Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zapraszają do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie fragi. To podkreśli znaczenie tego święta w naszej ojczyźnie.

          • Easter Egg Hunt w naszej szkole

          • W poniedziałek 3 kwietnia, uczniowie klas 2-7 wzięli udział w Oólnopolskim Konkursie z j.ang  "Easter Egg Hunt". 

            Lekcje j.ang w tym dniu wyglądały nieco inaczej. Zamiast zeszytów uczniowie mieli kartki w kształcie jajek,na których zapisywali wcześniej rozwiązane zadania. 

            Uczniowie, którzy poprawnie i najszybciej wykonali wszystkie zadania,otrzymali nagrody,tzw wspomagacze do wykorzystania podczas kartkówek, sprawdzianów na lekcjach j.ang. 

            Zajęcia te były wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat kultury i tradycji Wielkiej Brytanii,a także do wyćwiczenie umiejętności językowych uczniów. 

            Happy Easter 

                                       Jolanta Dąbrowiecka

                                            koordynator projektu 

          • Spotkanie rekolekcyjne

          • W dniu 30 marca b.r. w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w spotkaniach rekolekcyjnych prowadzonych przez katechetkę – Panią Justynę Cyparską.

                        Uczniowie klas 0 – 3 spotkali się w holu szkoły, przy płaskorzeźbie Św. Jana Pawła II na wspólnej modlitwie i nauce rekolekcyjnej, a następnie odprawili Drogę Krzyżową, której poszczególne stacje były umiejscowione na szkolnych korytarzach.

                        Natomiast uczniowie klas 4 – 8 swoje nauki rekolekcyjne oraz Drogę Krzyżową odbyli w kościele parafialnym w Jabłonce.

                        Był to czas duchowej refleksji oraz chwalenia Boga śpiewem i modlitwą, którą animował również ks. Proboszcz Bogusław Zajdel z gitarą.

            E.C.